У МОН затвердили умови прийому абітурієнтів на 2019 рік. Відповідний наказ підписала міністр освіти Лілія Гриневич. Передає "Освіта.UA".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак в документі прописані основні правила проведення вступної кампанії до установ вищої освіти, які є обов'язковими для вищих навчальних закладів.
Що потрібно знати для вступу на перший курс:
В наступному році абітурієнти подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі. За винятком окремих категорій абітурієнтів.
Реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів та завантаження необхідних документів почнеться 1 липня.
Прийом заяв і документів від абітурієнтів розпочнеться 10 липня і закінчиться 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів і 22 липня - для осіб, які вступають тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
Творчі конкурси проводяться у декілька сесій з 1 по 10 липня (до 12 липня для спеціальності "Музичне мистецтво") включно.
Вступні іспити будуть проводитися з 17 по 22 липня, співбесіди - з 17 по 19 липня включно.
Можна буде подати до семи заяв на місця бюджетного та регіонального замовлень, але не більше ніж за чотирма спеціальностями. Подача заяв на контрактні конкурсні пропозиції обмежуватися не буде.
У 2019 приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 і 2019 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов.
Але, якщо як конкурсний предмет у ВНЗ буде встановлено іноземну мову, абітурієнт має право подавати оцінку з сертифікатів 2018 і 2019 років по одному з іноземних мов на свій розсуд.
Формування рейтингових списків абітурієнтів, які вступають на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів і вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання або неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або регіонального бюджету здійснюються не пізніше 18.00 26 липня .
Абітурієнти, які отримають рекомендації, повинні виконати відповідні вимоги до зарахування до 18.00 31 липня.
Зарахування абітурієнтів за кошти державного або регіонального бюджету буде проведено не пізніше 1 серпня, а за рахунок цільових пільгових державних кредитів, кошти фізичних або юридичних осіб - не пізніше 30 вересня.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Міністерство освіти і науки України розглядає можливість впровадження обов'язкового тестування з математики в рамках Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році.
Також портал "Знай.ua" писав, абітурієнтам 2019 року скоротили терміни подачі документів.