14 жовтня українці відзначають одразу три великих свята: православне і греко-католицьке свято Покрови Пресвятої богородиці, День українського козацтва і День захисника вітчизни. На честь цієї особливої дати в понеділок 15 жовтня в країні оголошено офіційний вихідний день.

Покрова 2018: історія свята

До Хрещення Київської Русі Покрова була язичницьким святом і символізувала заспокоєння і засинання Природи, покривання її на зиму: прийшла Покрова – дерева оголилися, а землю вкрило опале листя.

Вперше під час виникнення християнства на території сучасної України свято Покрови стали святкувати в X столітті.

Покрова Пресвятої богородиці

Існує легенда про те, що коли Константинополь опинився в оточенні завойовників, городяни настільки сильно молилися до Божої матері, що вона накрила все місто своїм омофором. Це знамення побачив своїми очима Святий Андрій: під стінами церкви з'явилася процесія – Богородиця в оточенні ангелів, святих пророків і апостолів. А незабаром прибуло підкріплення, яке зняло облогу. Після цього випадку Візантійський патріарх канонізував свято.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

Покрова 2018: традиції свята

В цей день віруючі християни відвідують храм і звертаються у молитві до Пресвятої Богородиці з проханням про здоров'я, захист, допомогу, сприяння в сімейному житті і любові. Вважається, що протягом року до наступної Покрови Богородиця буде допомагати і оберігати того, хто їй помолився.

Варто відзначити, що для незаміжніх дівчат Покрова була найулюбленішим святом: у молоді починався сезон вечорниць, для їх батьків – період весіль, а дівчата на виданні з радістю брали участь у весільних гуляннях.

Так, в цей день незаміжні примовляли: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку», «Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду», «Свята мати, Покровонько, накрий мою голівоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою», «Свята мати, Покровонько, завинь мою голівоньку, чи в шматку, чи в онучу – най ся дівкою не мучу!» .

При цьому, молодим дівчатам, які хотіли вийти заміж, слід було прийти в церкву ще до початку святкового богослужіння, щоб поставити свічку і помолитися до Пресвятої Богородиці, просячи її про швидке заміжжя і щасливе сімейне життя. А якщо спекти хліб і залишити в ніч на Покрову на віконці – можна приманити судженого.

Нагадаємо, що це світле церковне свято потрібно зустрічати радісно і весело, запрошувати гостей і самим ходити в гості. Крім того, на Покрову господині вранці розводили вогонь у печі, додаючи до дров гілочки плодових дерев – це обіцяло хороший врожай і добробут сім'ї.