У Кримінальному Кодексі з'явилося нововведення, згідно з яким незаконний перетин державного кордону тепер вважається криміналом.

Відповідне рішення у Верховній Раді ухвалили в четвер, 18 жовтня. Голос "за" віддали 243 народних обранця.

Так, новий документ передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років у разі незаконного перетину кордонів громадянами Росії (в тому числі і громадянства на користь РФ), якщо вони потрапили на територію України, обминувши пропускні пункти, не надали необхідні документи або мали при собі документи з недостовірною інформацією.

Якщо під час нарушення людина використовувала зброю, термін збільшується до восьми років. До прийняття закону покарання становило штраф або 15 діб адміністративного арешту.

Популярні новини зараз

"Вітром надуло": Леся Нікітюк засвітила кругленький животик в бікіні

Курс валют на 29 січня зітре на порох усі сподівання українців

Головні новини за день вівторка, 28 січня: поки Україна скасовує всі рейси з Китаєм, на ОLX продають "вакцину" від коронавірусу

Сухоребрі та ледь живі: фотографії левів зі столичного зоопарку підняли на вуха півсвіту

Показати ще

На польському кордоні відкрили "полювання"

Через нестабільну економічну ситуацію в країні українці масово виїжджають за кордон на роботу. Оскільки ввели безвізовий режим, конкуренція на ринку праці України зменшується з кожним днем. В Польщі почалося "полювання" на українців, планують масову депортацію.

В Україні змінилися правила митного контролю

Закон спрощує процедури при митному оформленні товарів. Він зобов'язує державні органи, які видали дозвільні документи на митне оформлення, подати їх в електронному вигляді в державну інформаційну систему "Єдине вікно міжнародної торгівлі".

Нагадаємо, Кабмін дозволив українцям міняти паспорти старого зразка на ID-карти. Крім того, це в обов'язковому порядку слід зробити до закінченння терміну дії "книжечки", який видавали з 1994 року.

Як повідомляв раніше "Знай.uа", в Україні почало діяти нове правило: підвищив голос на дитину - заплати 3400 гривень моральної компенсації. 

Також "Знай.uа" писав про те, що ще одна європейська країна відкриє двері перед українцями.