Вже більше 8 тисяч років Чорне море існує в звичному для нас вигляді. Виявилося, для того, щоб воно змінилося до невпізнання, знадобиться набагато менше часу.

Цю інформацію повідомляє "Семерка".

Вчені все частіше говорять про проблему сірководневого забруднення Чорного моря. Вони вважають, що перетворення Чорного моря на "Мертве" поки ще можна уникнути.

Групі дослідників з Херсона вдалося опустити на 100-метрову глибину міцну трубу для вилучення сірководню. Вчені розповіли, що завдяки різниці тиску виникне ефект, аналогічний відкриттю пляшки шампанського — спрямується вгору фонтан з води і газу.

Популярні новини зараз
Російські пропагандисти закликають розбомбити Київське водосховище: "Просто показати" Українцям доплатять до пенсії 4 тисячі, як надбавку: обіцяють щороку збільшувати За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку "Емоційне навантаження зростає": відома тарологиня зробила попередження українкам із дітьми
Показати ще

Відзначимо, що у вересні 2016 року група фахівців з Італії, Бельгії, Німеччини і США опублікувала доповідь, засновану на дослідженнях акваторії Чорного моря, що проводилися протягом останніх 60 років.

Виявилося, що якщо тенденція до глобального потепління та скидання промислових відходів буде зберігатися, Чорне море "помре" вже за пару десятків років.

Це підтвердили і вчені РФ. Один із співробітників російського відділення Фонду дикої природи Росії Костянтин Згуровський акцентує увагу на стабільному падінні рівня кисню у чорноморській воді, що стрімко скорочує число живих організмів. Така тенденція загрожує перетворенням Чорного моря в смердюче безлюдне болото.

Професор Інституту зоології Академії наук Молдови Олена Зубкова підкреслила, що будівництво шести ГЕС у верхів'ях Дністра також загрожує катастрофою для регіону.

На думку Зубкової, при такому розкладі вже ніщо не буде стримувати вихід сірководню назовні: Як підсумок — знищення життя в радіусі 300 кілометрів.

Нагадаємо, у соціальних мережах кримчани б'ють на сполох через забруднення Чорного моря. Жителі анексованого півострова діляться фото і розповідають, що відбувається на їхній території.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", військові відреагували на агресію Росії в Азовському і Чорному морях.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що у Чорному морі загадково потонув теплохід.