Майже 50% українців, які їдуть до Польщі на заробітки, працюють нелегально і не мають жодного соціального захисту. Проте, ця сусідня і дружня країна є найпопулярнішою для українських заробітчан. Перспективи виглядають райдужними - схожий менталітет, легка для засвоєння мова, пристойні зарплати.

Однак з'явилася інформація про те, як насправді йдуть справи з українцями, які працюють в Польщі, і як їх обманюють місцеві роботодавці.
Голова профспілки "Трудова солідарність" Віталій Махинько розповідає, що українець, який працює в Польщі навіть з візою, не має ніяких можливостей захистити себе і свої права.


Замість заробітків люди часто опиняються в ситуації, коли немає ні даху над головою, ні засобів до існування і не можуть виїхати назад в Україну.
"Ми зараз займаємося випадком хлопця, якого до Польщі запросив його давній знайомий. Він працював в передмісті Варшави в таксі Über. Хлопець приїхав по безвізу (на 90 днів). Йому надали житло і автомобіль. Хлопець 2 місяці пропрацював, і йому сказали, що він повинен віддати 1500 злотих. Забрали у нього паспорт і сказали, щоб відпрацьовував. в результаті він не має паспорта і не може повернутися в Україну, при цьому у нього закінчується термін дозволу на перебування в країні. у посольстві він дізнався, що за виготовлення документа , за яким він може вернутьс додому, треба заплатити гроші, яких у нього не було. Йому навіть ніде жити і доводилося ночувати в машині. Сьогодні йому надала житло і купила продукти Міжнародна організація міграції.

Ми ініціювали звернення до поліції. Питання вже вирішують ", - розповів Махинько.
Гарячі лінії профспілки в Польщі закриті, розповідає Махинько. Через кількість звернень, співробітники просто фізично були не в силах допомогти всім українцям, які стали жертвою трудового шахрайства в Польщі. Але українські заробітчани в такому розпачі, що все одно знаходять контакти. Щодня до профспілки надходять до десяти звернень від ошуканих українців.

Популярні новини зараз

Жінка отримала величезні рахунки за комуналку через свого кота

Свинина зустріне великодні свята різким подорожчанням: скільки доведеться віддати за шашлик

Міра Карпович з "Татусевих доньок" розповіла про відносини з "сестрами": "Пили, курили, було все..."

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Показати ще

"Працівник повертається в Україну, наприклад, 3 вересня, і йому кажуть, що 15 вересня йому вишлють гроші, але насправді нічого не відбувається", - розповідає Махинько. Чиновник застерігає особливо тих, хто їде працювати в сільському господарстві. Умов для проживання там взагалі ніяких.
Нарешті, в Польщі майже немає компаній, які на 100% нормально працюють з українцями. А якщо людина обурюється або скаржиться, її можуть просто викинути на вулицю.

Нагадаємо, раніше Знай.ua писав, що робота батьків за кордоном негативно позначається на їх сім'ях, і особливо на дітях, і може привести до справжньої соціальної катастрофи всередині окремо взятої родини. Діти заробітчан без батьківського піклування ростуть неблагополучними.

Також раніше було опубліковано попередження про те, щоб українці берегли своїх дочок - дівчат заманюють в секс-рабство красивими обіцянками роботи за кордоном.

Але якщо ви все-таки зважилися їхати в Польщу, то вам буде корисний матеріал про субсидії заробітчан: ми писали про те, як отримати пільги в чужій державі.