В Україні можуть перенести Різдво на іншу дату після того, як Українська православна церква отримає Томос про автокефалію. Такою новиною нещодавно шокували українців.

Про те, чи справді дата святкування головного зимового свята українців буде перенесена і до чого готуватись православним людям, пише видання "Хвиля".

З огляду на те, що Константинопольська церква, під покровительством якої існуватиме після отримання Томосу єдина православна церква в Україні, живе за григоріанським календарем, то цілком імовірно можливе перенесення святкування українцями Різдва Христового – із 7 січня на 25 грудня. Адже саме 25 грудня відзначають Народження Христа на Фанарі (історичний район Константинополя, де розташована резиденція Вселенського патріарха).

Однак, такі чутки виявились всього-на-всього черговим міфом, породженим російською пропагандою.

Популярні новини зараз

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" показалась з потовченими колінами: "Максимально незадоволені"

"Опудало з рожевими нігтями": Меган Фокс стала посміховиськом через незвичайну зовнішність свого хлопця

25 ін'єкцій - тільки початок: дівчина, напхана силіконом, має найбільші губи в світі

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Показати ще

В Українській православній церкві Київського патріархату взялися розвінчати цей фейк.

Про всі деталі синхронізації календарів розповів керівник інформаційного управління УПЦ КП, єпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці в Facebook .

За словами єпископа, питання про перехід на новий календар у процесі об'єднання не піднімався і не розглядається.

"Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і ніяких розпоряджень або вимог щодо нього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ столітті, не встановлювалися", - зазначив єпископ Євстратій.

Крім того, єпископ нагадав, що в 2017 році день 25 грудня був офіційно визнаний святковим днем, і всі, хто бажає святкувати в цей день згідно зі своїми переконаннями — мають можливість робити це й зараз. А питання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов'язані, підкреслив керівник інформаційного управління УПЦ КП.

Нагадаємо, всі міфи і сумніви скасовуються фактом підписання угоди між президентом України і Вселенським патріархом. Суть підписаного договору пояснив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", після створення Помісної церкви Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП, – ред.) доведеться змінити назву.

Також "Знай.ua" писав, грецькі журналісти оприлюднили деякі уривки з тривалої бесіди Вселенського Патріарха Варфоломія та глави РПЦ Кирила. Головною темою жорсткої розмови була Україна та надання УПЦ автокефалії