Національний банк України (НБУ) опублікував офіційний курс іноземних валют на вівторок, 27 листопада. Так, курс долара порівняно з показниками у понеділок, 26 листопада, підвищився в ціні і тепер становить 27,89 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Курс валют НБУ на 27 листопада

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

- 100 доларів США – 2779.5828 гривень;
- 100 євро – 3155.3824 гривню;
- 10 російських рублів – 4.2329 гривні.

Як видно з цими показниками, євро виріс у ціні ще на 25 копійок, а вартість російського рубля з понеділка четверга зменшилася на 4 копійки. Крім того, долар також подорожчав на 10 копійок.

Популярні новини зараз
Андрій Єрмак передбачив ситуацію на фронті в найближчі кілька місяців, Україна має час до зими Ціни на гречку раптово обвалилися: скільки зараз коштує улюблена крупа українців Екстрасенс Макс Гордєєв передбачив долю Запорізької АЕС, яку замінували окупанти Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві
Показати ще

Раніше повідомлялося, що до кінця грудня 2018 року курс долара по відношенню до гривні складе близько 29,5-30 грн/$. Таку думку висловив економіст Віктор Скаршевський.

Крім того, експерт виділяє декілька можливих причин таких курсових коливань.

"По-перше, вже зараз, а не в перспективі, почала погіршуватися зовнішньоекономічна кон'юнктура (метал, зернові, хімія) і стрімко збільшується дефіцит торгового балансу України (на 30% по відношенню до 2017 року та у 3,5 рази - з 2015), по-друге, долар зміцнюється на світових ринках; по-третє, очікувана сума виведення дивідендів нерезидентами в 2 рази вище, ніж у минулому році - $ 3,5 млрд у 2019 році проти $ 1,7 млрд у 2018", - розповідає фінансовий аналітик.

Нагадаємо, що державний бюджет на 2019 рік передбачає чимало змін для країни. Щодо долі гривні, то парламентарії заклали в проект прогнозований курс долара на рівні 29,4 грн/дол.

Як повідомляв портал Знай.uа, Національний банк не збирається вводити якісь обмеження у разі введення військового положення і на його період. Про це заявив голова НБУ Яків Смолій на нараді, де виступив перед представниками 40 банків.

Також портал Знай.uа писав, що головним чинником для подорожчання курсу долара стало очікуване введення військового положення в Україні. Рада нацбезпеки і оборони вже ініціювала переведення країни у цей режим.