В 2019 році в Україні іноземна валюта стане більш доступною, але менш контрольованою, адже 7 лютого в силу вступить закон "Про валюту і валютні операції", передає "Хвиля".

Згідно з новим законом, небанківські фінансові установи зможуть торгувати іноземною валютою. Ліцензії зможуть отримати кредитні спілки, ломбарди, поштові оператори та недержавні пенсійні фонди.

Після вступу закону "Про валюту і валютні операції" в силу, українці отримають можливість отримувати валюту у звичайних касах банку у разі зняття грошей зі свого рахунку або валютного переказу. Також за новими правилами банки зобов'яжуть приймати і змінювати пошкоджені купюри.

Також уточнюється, що новий закон спростить процедуру купівлі іноземної валюти. Якщо сума покупки менше 150 тис. гривень, покупцеві більше не знадобиться подавати документальні підтвердження від юридичних осіб.

Популярні новини зараз

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

"Як брат з сестрою": Ірина Горова показала Потапу, на кого більше схожий молодший син

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Настя Каменських зізналася, що приховувала від шанувальників: "Довгоочікувана подія"

Показати ще

Головне нововведення - дозвіл покупки валюти в режимі онлайн. Як розповів фінансовий аналітик Віталій Шапран, заборона на продаж валюти онлайн є пережитком радянської епохи.

Нагадаємо, що Національний банк попереджає про зміни у порядку міжбанківських гривневих переказів в Україні. Про це йдеться на офіційному сайті Нацбанку.

За словами представників регулятора актуалізува порядок міжбанківських переказів коштів в Україні в національній валюті у зв'язку зі змінами українського законодавства. Відповідну постанову, яка набирає чинності у вівторок, 2 жовтня.

Зокрема, Нацбанк скасував таке правило, як використання печаток на документах, що подаються банком для відкриття і ведення кореспондентського рахунку, у тому числі в НБУ.