Народні депутати Верховної Ради України категорично виступили проти імпорту мінеральних добрив з Росії та Білорусі.

Народний депутат Сергій Шахов на своїй сторінці в Facebook написав, що здивований короткій пам’яті українців, коли мова йде про економічний інтерес.

– Минулої п’ятниці був вражений від дитячої наївності, з якою представники аграріїв переконували нас, що білоруські добрива, які застрягли на кордоні – це дуже погано. Не може бути, щоб затримані митниками добрива були насправді забороненими до ввезення російськими. Не можна ображати наших друзів-білорусів! А нічого, що наші північні сусіди вирішили непогано заробити на транзиті російських товарів, – написав він.

Сергій Шахов шкодує, що ряд профільних організацій відстоюють комерційні інтереси посередників, а не національних виробників.

– Всеукраїнська Аграрна Рада та Союз агрохіміків переконують всіх, що імпорт з РФ виправданий: мовляв, дешевий імпорт добрив зараз дуже важливий. Але виграє той, хто вміє грати довго. РФ вже давно поставляє нам дешеву хімію, а коли ми закриваємо кордон – йдуть в обхід через дружні їй, але не нам, країни, – зазначив він.

Популярні новини зараз
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Підтримує позицію Шахова та його колега по Верховній Раді Андрій Антонищак.

– Ще півроку тому, ми заборонили за певними кодами імпорт даних хімічних товарів з Росії – це по-перше. По-друге, для мене, як для учасника бойових дій – неприпустимо імпортувати будь-які речі з країни-агресора! Якщо ці пани не розуміють, що кожними 40 копійками з гривні, яку вони отримують – вони фінансують ці бойові дії – Бог їм суддя, – заявив він в коментарі Подробностям.

– Це дуже небезпечно для нашої країни. Тому що у нас знищуються галузь за галуззю. Свого часу Росія знищила нафтопереробну галузь. Тепер ми повністю залежні від імпорту нафтопродуктів, що йдуть через Білорусь. Зараз те ж саме відбувається з хімією. Тобто, ми крок за кроком, втрачаємо незалежність, самостійність, – зазначив Михайло Головко.

– Відверто кажучи, такі дії давно напрошувалися. Звичайно, вони не повинні гальмувати поставки високоякісних добрив з країн-союзників України, тому важливо їх зробити максимально швидкими, прозорими і ефективними. Але для російської продукції – червоне світло, – додає Сергій Шахов.

Нагадаємо, зупинки імпорту добрив почалися 7 грудня. Більше 40 тис. тонн мінеральних добрив, що імпортуються в Україну з декількох країн, заблоковано на українському кордоні.