Українські банки мають потребу в грошах, причому у великій їх кількості. Це необхідно для нарощування капіталів за результатами стрес-тестування, яке нещодавно провів Національний банк. З 24 банків, перевірених регулятором, капіталу потребували 13. Загалом їм було потрібно 42,1 млрд. гривень, а після вкладень акціонерів в завершенні 2018 року дефіцит скоротився до 19,7 млрд. гривень, про що повідомляється на сайті НБУ.

7 фінансових установ частково або повністю вже наростили свої капітали, а ще 6 тільки на шляху до цього.

Як заявили в Національному банку, з 13 установ повністю покрили потреби в капіталі при несприятливому сценарії лише чотири. До них відносяться: Універсал Банк, ПУМБ, Ощадбанк і Банк Схід. Ще три банки виконали план реструктуризації трохи більше, ніж наполовину: Альфа-Банк, "Південний" і Ощадбанк. Інші банки мають час до кінця 2019 року на повне виконання затверджених планів реструктуризації.

Популярні новини зараз

Ірина Білик роздумує над життям без чоловіка: "Яка від них користь?"

Повна, висока і з короткою стрижкою: українці оніміли від зовнішнього вигляду "Тіни Кароль"

Розлучена Аліна Гросу показала нового хлопця: "Поспішати не хочу"

Кучерява Ольга Сумська блиснула стрункими ніжками в яскравому міні - "На 20 років молодше!"

Показати ще

У своєму звіті експерти Національного банку уточнили, що потреба в додатковому капіталі виникає у разі, якщо розрахункові значення нормативів банків хоча б в один з років прогнозного горизонту опускалися нижче встановлених граничних рівнів.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що протягом усього 2018 року через банкомати, системи інкасації, відділення кас і термінали самообслуговування було опрацьовано готівки на суму більше двох трлн. гривень. Це склало практично п'ятикратний обсяг всієї грошової бази України. Зростання обігу готівки в українському банку, який вважається найбільшим, пов'язують з наданням йому статусу уповноваженого для зберігання готівкових коштів НБУ. При цьому його клієнти банку стали частіше оплачувати послуги і розплачуватися за покупки смартфонами і пластиковими картами.

Як повідомляв портал "Знай.uа": стало відомо, чого очікувати від курсу іноземних валют в останні дні перед Новим роком. Порівняно з показниками в попередні дні, зміцнення позицій гривні очікувати не варто.

ТакожЗнай.uа" писав, що протестувальники у французькому Руані підпалили ворота входу в будівлю, в якому знаходиться місцеве відділення "Банку Франції". Повідомляється, що гасіння палаючої дерев'яних дверей у пожежних зайняло чимало часу.