Українців чекає ще одне "покращення" у 2019 році. Споживачі, які не мають газових лічильників, платитимуть за газ за збільшеними тарифами.

Таким було рішення суду, куди звернулись облгази та оскаржили нову постанову Кабміну, повернувши в дію стару.

Про це інформують у прес-службі "Нафтогаз України".

Тепер людям нараховуватимуть нормативи майже 10 "кубів", понад 18 і 23 куб. м газу на одну особу, залежно від наявності централізованого гарячого водопостачання або газової колонки.

Старі норми споживання ухвалили ще 1996-го. Тоді газ у побуті був значно популярнішим, ніж зараз. Сьогодні майже нереально спалити на одній плиті 10 "кубів" газу за місяць.

Популярні новини зараз

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

Що не можна подавати на новий 2022 рік: доведеться обійтися без шампанського і холодцю

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

Показати ще

"Ми повернулися на 20 років назад. Норма зросла втричі. На той час зовсім інша була і структура споживання, і наявність приладів у домогосподарствах. Наприклад, тоді не були поширені такі прилади, як електробойлери, електрочайники, мікрохвильові печі", - каже Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу.

Щоб змінити ситуацію, потрібно провести повноцінний аудит облгазів. Спеціалісти мають визначити реальний об'єм споживання блакитного паива населенням з використаннім газової плити.


Додамо, за попередніми підрахунками, сьогодні лише в одному Києві без індивідуальних лічильників газу залишається понад півмільйона родин.

Нагадаємо, українці мають шанс отримати компенсацію за неякісне надання комунальних послуг. Споживачі отримають компенсацію в разі, якщо оператор, що надає послуги, не дотримується терміни і не виконує повною мірою свою роботу. Запроваджено гарантовані стандарти якості послуг з електропостачання, компенсації споживачам за їх недотримання.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Кабінет міністрів України заборонив банкам знімати комісії при перерахуванні коштів з сбсидій за комуналку.

Також Знай.ua писав, що інспектори по субсидіях вже вирушили до українців. Громадян чекають перевірки.

Дивіться: Як пройде монетизація субсидій