З 1 січня стартувала програма уряду щодо монетизації субсидій українцям. Ця програма також вимогою Міжнародного валютного фонду в рамках виділення Україні чергового траншу. Виплата громадянам "живими" грошима в 2019 році пройде у три етапи.
Про це розповіли представники Мінсоцполітики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На першому етапі, з 1 січня 2019 року, монетизацією пільг і субсидій зможуть скористатися ті сім'ї, які звертаються за державною допомогою вперше.
У Мінсоцполітики детально розповіли, як це буде працювати, та що потрібно зробити громадянам вже сьогодні.
"Субсидія від держави буде приходити на персональний обліковий рахунок в Ощадбанку. Банк буде розраховуватися за субсидіанта з постачальниками комунальних послуг, і відразу інформувати смс-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку, - пояснюють в прес- службі Мінсоцполітики. - Наприклад, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень, а сума всіх комунальних платежів становить 2000 гривень. Тоді 1500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує постачальникам і проінформує субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 гривень".
На другому етапі, з 1 травня, такою монетизацією зможуть скористатися ті українці, які отримують субсидії або пільги вже багато років і користуються державною допомогою в літній період.
Третій завершальний етап розпочнеться восени. З 1 жовтня 2019 року, запрацює повномасштабна монетизація.
У цьому випадку кошти перерахують усім субсидіантам за результатами попереднього опалювального сезону та повернуть ту частину, яку громадяни змогли зекономити на субсидії.
Нагадаємо, з нового року в українських містах зросли тарифи на опалення та воду.
Як повідомляв "Знай.ua", з січня 2019 в Україні подорожчають комунікаційно послуги, зокрема кабельне телебачення стане не всім по кишені.
Також "Знай.ua" писав, що в Україні набув чинності закон про податки на посилки з-за кордону. Нові суми відіб'ють бажання українців займатися інтернет-шопінгом.
Дивіться: Все про монетизацію субсидій в Україні