У грудні 2018 Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення Державної соціальної служби – спеціального органу, який контролюватиме надання державної допомоги українцям. Як зміниться виплата допомоги незахищеним категоріям населення?

Пенсії перерахують

У держбюджеті на 2019 рік закладено 166,6 млрд грн на виплату пенсій – на 27,2 млрд грн більше, ніж 2018 року. Адже вперше наступного року відбудеться індексація пенсійних виплат. Це означає, що пенсії перерахують, відповідно до прожиткового мінімуму. Наразі він становить 1853 грн. З 1 липня прожитковий мінімум зросте до 1936 грн, а з 1 грудня 2019 року – до 2027 грн.

Таким чином виплати пенсіонерів зростуть від 12 до 17%.

Нововведення торкнеться близько 10 мільйонів українців, які вийшли на заслужений відпочинок.

Популярні новини зараз

У Росії підтвердили, що до кордонів України рухаються їх танки, БМП та "Іскандери"

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Також у 2019 році на півмільйона військових пенсіонерів чекає надбавка.

Крім того, з 1 січня відбудеться підвищення пенсій колишнім військовим. За словами Розенка, надбавку отримають понад півмільйона військових пенсіонерів.

Субсидії монетизують

З травня розпочнеться монетизація субсидій на житлово-комунальні послуги. Вона передбачає, що в кінці року за підсумками опалювального сезону споживачі, які зекономили енергоресурси, зможуть отримати залишок живими грошима та витратити їх на будь-які цілі.

Їх повернуть на рахунки українців, які вони повинні відкрити в "Ощадбанку".

До того ж кабмін заборонив фінустанові знімати відсотки за перерахування коштів за компослуги з субсидій.

Дитячі виплати зростуть

У 2019 році допомога на дітей, що залежить від прожиткового мінімуму, автоматично зросте. Так, мінімальний розмір виплат на вагітність і пологи збільшиться на 90 грн – до 2207,1 грн. Допомога матерям-одиначкам на дітей до 6 років зросте з 1 626 до 1779 грн. На дітей віком від 6 до 18 років – з 2027 грн до 2218 грн. Згідно зі статистикою, щомісяця така підтримка надходить близько 431 тисячі дітей.

Також більше отримуватимуть діти під опікою: віком до 6 років – 3252 грн замість 3118 грн, а віком від 6 до 18 років – 4054 грн замість 3888 грн. Сьогодні це майже 48 тисяч дітей.

З’явиться нова соціальна допомога

Наступного року державну підтримку отримуватимуть батьки, чиї діти мають тяжкі захворювання або вади в розвитку. Місячний обсяг виплат дорівнюватиме прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, з 1 січня соцдопомога становитиме 1497 грн, з 1 липня 2019 року – 1564 грн, а з 1 грудня 2019 року – 1638 грн.

Про це наголосили в Мінсоцполітики.

У відомстві уточнили, що виплати призначатимуться батькам дітей, які страждають тяжкими перинатальними ураженнями нервової системи, тяжкими вродженими вадами розвитку, рідкісними орфанними захворювання, мають онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади або ж інсулінозалежну форму діабету (I типу), гострі чи хронічні захворювання нирок IV ступеня.

За попередніми підрахунками профільного відомства, у 2019 році таку допомогу можуть отримати близько 16,4 тисяч родин.

У Міністерстві соціальної політики запевняють, що всі, хто потребують державної допомоги, гарантовано отримають її у 2019 році.