У п'ятницю, 11 січня, в Україні набули чинності більшість норм закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради.

У повідомленні анонсовано головні зміни Закону. Тепер за вчинення домашнього насильства українців можуть в судовому порядку засудити до громадських робіт на термін від 150 до 240 годин або арешту на строк до шести місяців.

суд
суд

Покарання також передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років. Засудженим буде заборонено дзвонити, писати і навіть наближатися на певну відстань до потерпілих.

Також в разі виявлення фактів домашнього насильства правоохоронні органи, управління соцзахисту населення, центри сім'ї і молоді або служби у справах дітей повинні пропонувати потерпілим звертатися в спеціалізовані центри.

поліція
поліція

У Законі дивує те, що в Україні зменшується мінімальний термін кримінальної відповідальності за згвалтування неповнолітніх.Теперь злочинців чекає позбавлення волі від 8 до 15 років, раніше санкцією було передбачено термін від 10 років.

За примус до шлюбу, до продовження примусово укладеного шлюбу, до вступу в співжиття без укладення шлюбу, за примус до інтиму, примус до переїзду в іншу країну українців тепер каратимуть арештом на строк до шести місяців або обмеженням або позбавленням волі на строк до трьох років.

Нагадаємо,  у п'ятницю, 11 січня, вступають в силу поправки до Кримінального кодексу.Оновлений документ встановлює більш жосткі покарання  за домашнє насилля та схиляння до сексу.

Як повідомляв раніше Знай.ua,  у Києві батьки маленьких дітей здійняли паніку через нібито педофілів, які чіплялися до малечі на вулиці. Про ситуації пишуть очевидці в соцмережах та закликають пильніше стежити за своїми дітьми та колом їх знайомих.

Також Знай.ua писав про те, що в Одеській області правоохоронцями був затриманий злочинець, який убив і зґвалтував дитину.