В Україні 100% громадян матимуть страховку. І частина громадян матимуть і державну, і приватну.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, - пише "Сьогодні".

Зс словами чиновника, в Україні хочуть запровадити модель британського типу. Така ж система діє крім Великої Британії ще в Іспанії, Швеції та Канаді. У цих країнах логіка однакова: є покриття на пакет послуг від держави – це можна називати державним страхуванням або може не називатися, але суті це не змінює. Також додатково громадяни можуть отримати страховку і в приватній медустанові.

"В Україні така модель запрацює, коли ми за три роки повністю запустимо нову модель фінансування. У нас виникне ситуація, що у кожної людини є покриття на первинну, вторинну, стаціонарну, екстрену допомогу від держави. Це такий страховий пакет, який забезпечує Національна служба здоров'я. І є можливість, якщо людина хоче швидший або кращий сервіс, купити собі приватну страховку", - каже представник МОЗ.

Популярні новини зараз

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

"Міс Всесвіт" від України Єлизавету Ястремську зацькували через костюм: "Були погрози"

Віктор Павлік показав життя без вагітної Реп'яхової: шкварчить і смажить

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Показати ще

Те, що люди часто називають медичним страхуванням, коли роботодавець робить внесок або із зарплати вираховує відсоток до спеціального фонду – цього в нашій країні, за словами Ковтонюка, не буде. Це рішення було прийнято при розробці медичної реформи з дуже простої причини: сьогодні навантаження на фонд оплати праці в Україні дуже високий, і велика частина роботодавців працюють в тіні. А це у свою чергу призводить до дефіциту зборів для медичного страхування.

На прикладі британської моделі, кошти будуть збирати із загальних податків, наприклад, коли люди сплачують ПДВ та ін при, роблячи покупки.

Але в такій системі є ризики. Парламент щороку ухвалюватиме бюджет на охорону здоров'я. Одного року може покриватися одне, а вже наступного – менше. Це будуть постійні політичні суперечки. І цього можна було б уникнути, як, наприклад, зробили в Польщі – не збільшуючи податкове навантаження, із податку на доходи взяли фіксований відсоток, який направлявся на медицину, - додав заступник міністра.

У кожній системі є свої плюси і мінуси. У системі, яка працює у Польщі або Туреччині, плюсом є те, що кошти гарантовано надходять до Фонду. Однак у нашій країні в людей немає довіри до будь-яки фондів, вони не можуть бути впевнені, що з їх коштами нічого не станеться.

Нагадаємо, Супрун анонсувала платну медицину з 2019 року. За що платитимемо з власної кишені?

Як повідомляв раніше Знай.ua, в 2019 році медична реформа в діяльності екстреної допомоги продовжиться.

Також Знай.ua писав про те, що процедура переливання крові покращує функціональні здібності людей, які страждають від слабоумства.