Міністерство охорони здоров'я України спростувало інформацію щодо "нових" правил виклику екстреної допомоги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІнформація з'явилася у Facebook Міністерства.
"Спростовуємо неправдиву інформацію, поширення якої є особливо небезпечним", - кажуть у Міністерстві.
Моз розповів, як працюватиме швидка допомога в 2019 році:
- Правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені Наказом МОЗ від 1 червня 2009 року № 370. Зміни до цього нормативного акта не вносилися, він є чинним на сьогоднішній день, і саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги, приймаючи виклики.
- Бригади "швидкої" надають допомогу у випадках, коли існує безпосередня загроза життю та здоров'ю’ю людини. Існує перелік симптомів, які можуть свідчити про необхідності екстреної допомоги. Це, наприклад, раптовий розлад дихання, знепритомлення, біль в області серця, значне зовнішнє кровотеча тощо. В таких випадках необхідно викликати швидку допомогу за єдиним номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги повинна прибути на місце події в містах – протягом 10 хвилин, у населених пунктах поза межами міста – протягом 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера.
- Так зване “служба невідкладної допомоги” є однією з опцій надання медичної допомоги вдома у пацієнта. Рішення про її створення і підтримку приймає місцева влада. У тих регіонах, де працює така служба, є окремі номери, за якими можна викликати медиків або скористатися переадресацією виклику за номером 103. Зазвичай, це місцеві номери і ні в якому разі - не номер 112. Крім того, якщо мова йде про неекстрений виклик в робочий час медичного закладу первинної допомоги, можна звернутися до свого сімейного лікаря.
- Якщо на регіональному рівні не визначено механізм надання медичної допомоги в неекстрених випадках, таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги протягом 1 години з моменту отримання звернення. Наприклад, йдеться про такі стани, які не загрожують життю, як незначне підвищення температури або тиску без додаткових симптомів, випадки загострення хронічних хвороб тощо.
Нагадаємо, Лікарів змусять приховувати діагнози дітей: у Супрун блиснули черговим маразмом
Як раніше повідомляв "Знай.ua" В Україні розпочалася епідемія: краще не виходьте з дому, вже зафіксовано смертельний випадок
Також Знай.ua" писав про те, що У київських школах розпорошили небезпечну речовину, евакуйовані сотні дітей: що відбувається