Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка замахнулась на лаври міністра-дієтолога Андрія Реви та порадила українцям менше їсти, розказала, яку шкоду приносить здоров'ю вживання грейпфрутів та апельсин.

Супрун на своїй сторінці в Facebook розповіла про важливість збалансованого харчування під час лікування і прийому ліків. За її словами, грейпфрут, помело, лайми і гіркі апельсини прискорюють потрапляння лікарських препаратів в кров, (біодоступність), що призводить до серйозних наслідків для організму людини.

"Ліки, які ми приймаємо всередину, тобто ковтаємо, повинні пройти довгий шлях крізь кишечник, комірну вену і печінку, і вже звідти потрапити в системний кровотік. Деякі ліки цей шлях долають погано, тому що в клітинах кишечника і в печінці їх руйнують наші ферменти системи знешкодження. Тому в кров, з іншими, потрапляє 10-15% від спожитої дози. Це враховано виробниками, тому в кров потрапляє необхідна кількість ліків ", - пише Супрун.

Однак деякі ферменти, що руйнують стероїдні гормони (кава, дим, алкоголь, а також ліки), обмежують дію ліків в організмі. Речовини, що містяться в грейпфрутах, зупиняють на пару днів роботу однієї з ланок системи знешкодження.

"Тому ліки майже безперешкодно потрапляють в кров, і їх концентрація стає занадто великою - немов ви взяли не одну таблетку, а 3 або навіть сім. Тому деякі ліки в поєднанні з грейпфрутовим соком або навіть грейпфрутом, який ви з'їсте потім, дають побічні ефекти", - пояснила Супрун.

Популярні новини зараз

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

"Пірнання в ополонці - дешеве позерство": українець зруйнував головний міф Водохреще і назвав гідну альтернативу

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще


Грейпфрути, помело, лайми і гіркі апельсини містять фуранокумаріни, які ферменти не можуть знешкодити, тому біодоступність ліків зростає з 10% до 30% -70%. Зокрема, побічні ефекти можуть виникнути при прийомі препаратів для зниження холестерину (статини), для регуляції тиску, регуляції ритму серцебиття, протиінфекційних препаратів, в тому числі еритроміцину, більшості антидепресантів і препаратів для зниження тривожності, антикоагулянтів, знеболюючих, і ліків для подолання еректильної дисфункції.

Коли приймаєте ліки важливо стежити за раціоном. По-перше, завжди треба збалансовано харчуватися, особливо, коли...

Geplaatst door Уляна Супрун op Woensdag 23 januari 2019

Нагадаємо, Супрун пояснила, що вживання ферментних препаратів не є ліками від переїдання і порадила українцям менше їсти.

Як повідомляв портал Знай.ua, Супрун пояснила українцям, як правильно загартовуватися: не лише на Водохреще

Також Знай.ua писав, Супрун заявила, що магнітні бурі ніяк не пов'язані з болем голови, втомою і підвищенням тиску.