Щорічно 28 січня весь світ відзначає Міжнародний день захисту персональних даних (Data Protection Day). Вперше дату відзначили ще в 2007 році.

Це свято заснував 26 квітня 2006 року комітет міністрів Ради Європи для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя. Зазначимо, що в деяких країнах це свято називається «Днем конфіденційності» (Data Privacy Day).

Примітно, що дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних». 

Дана Конвенція стала першим міжнародним зобов'язуючим інструментом у сфері захисту персональних даних, який визначив механізми захисту прав людини на недоторканність її приватного життя, а також надав визначення поняття «персональні дані».

Популярні новини зараз

Повернення секс-символу та зірки 4 сезону: хто на "Голос країни 10" розчулив Кароль та Каменських

Літак зазнав зіткнення в небі над Україною: життя пасажирів перетворилось на десяток годин нервового очікування

Курс валют на завтра: долар і євро розправили плечі, гривня пишається, як пава

"Наїхав на ногу": у Києві копи жорстко покарали зухвалого водія, - відео не для вразливих

Показати ще

Основними принципами обробки та захисту персональних даних, пропонованими зазначеною Конвенцією, стали сумлінність та законність отримання та обробки персональних даних; зберігання персональних даних для визначених і законних цілей та не використання їх у спосіб, не сумісний із цими цілями.

Захист персональних даних повинен здійснюватися із застосуванням відповідних заходів безпеки, що унеможливлює випадкове або несанкціоноване знищення або випадкову втрату, а також запобігає несанкціонованому доступу, зміні та поширенню персональних даних.

На даний час робочими групами розробляються пропозиції по оновленню Конвенції з метою підвищення рівня стандартів захисту даних не тільки в Європі, але і по всьому світі.

Подальший розвиток передбачається у концепції надання згоди на обробку персональних даних, принципи інформованості суб'єктів персональних даних, використання та поширення інформації про особу, поширення обробки даних у знеособленому вигляді, посилення інституційної спроможності уповноваженого органу з захисту персональних даних і т.п.