Щорічно 28 січня весь світ відзначає Міжнародний день захисту персональних даних (Data Protection Day). Вперше дату відзначили ще в 2007 році.

Це свято заснував 26 квітня 2006 року комітет міністрів Ради Європи для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя. Зазначимо, що в деяких країнах це свято називається «Днем конфіденційності» (Data Privacy Day).

Примітно, що дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних».

Дана Конвенція стала першим міжнародним зобов'язуючим інструментом у сфері захисту персональних даних, який визначив механізми захисту прав людини на недоторканність її приватного життя, а також надав визначення поняття «персональні дані».

Популярні новини зараз

Потап розповів про стосунки з красунею-тещею: "Сумую за твоїм борщем"

Американський журнал відкрив світові красу гуцулок і Карпат: "Люди живуть в гармонії"

Регіна Тодоренко здолала Ані Лорак, вік дав про себе знати: "Не дівчинка вже"

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Показати ще

Основними принципами обробки та захисту персональних даних, пропонованими зазначеною Конвенцією, стали сумлінність та законність отримання та обробки персональних даних; зберігання персональних даних для визначених і законних цілей та не використання їх у спосіб, не сумісний із цими цілями.

Захист персональних даних повинен здійснюватися із застосуванням відповідних заходів безпеки, що унеможливлює випадкове або несанкціоноване знищення або випадкову втрату, а також запобігає несанкціонованому доступу, зміні та поширенню персональних даних.

На даний час робочими групами розробляються пропозиції по оновленню Конвенції з метою підвищення рівня стандартів захисту даних не тільки в Європі, але і по всьому світі.

Подальший розвиток передбачається у концепції надання згоди на обробку персональних даних, принципи інформованості суб'єктів персональних даних, використання та поширення інформації про особу, поширення обробки даних у знеособленому вигляді, посилення інституційної спроможності уповноваженого органу з захисту персональних даних і т.п.