В Україні незабаром знизять розмір пенсій. На такий крок чиновники наважаться через стрімке скорочення бюджету Пенсійного фонду.

Зокрема, у 2019 році дефіцит у структурі збільшився на 16 млрд грн, про це інформує "Обозреватель".

"Головний наслідок - зниження рівня заміщення заробітної плати. Зараз українці на заслуженому відпочинку в середньому отримують 35% своєї зарплати. Хоча стандарти Міжнародної організації праці, які взяла на себе зобов'язання виконувати України, говорять про те, що розмір пенсії повинен становити не менше 40% звичного заробітку", - розповіла експертка в сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова.

Вона переконана, що коефіцієнт заміщення буде знижуватися з кожним роком. Проте кожен працюючий українець платить двічі до бюджету.

Популярні новини зараз
ЗМІ повідомили, що володимир путін впав зі сходів, але охорона вчасно встигла: "Зазнає серйозних проблем..." Король Чарльз III вирішив відзначати Різдво по новому: Меган Маркл та принц Гаррі вже відмовилися Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж"
Показати ще

"Перший раз - виплачуючи єдиний соціальний внесок в розмірі 22% своєї зарплати, а другий раз - оплачуючи своїми податками величезну діру в бюджеті ПФУ. Тільки в 2019-м на покриття дефіциту направлять з бюджету 167 млрд грн", - повідомляється.

Експерти відзначають, що такий дефіцет - рекордна цифра в історії ПФУ. Міністерство соцполітики переконує, що це всього лише "брудний дефіцит". Проте проблема загострюється. Минулого року дефіцит становив 150 млрд грн, а в 2017-му - 139 млрд.

За умови зростання зарплат і детінізації ринку, рішення Кабміну в рамках реформи знизити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35 до 1%, так чи інакше призведе у зниження розміру всіх майбутніх виплат.

Минулого року в якості "перехідного періоду" у формулі тимчасово ввели більш вигідні умови (вважали середню зарплату за два, а не три попередні роки). Цього року той, хто виходитиме на пенсію, отримає на 26% менше, ніж міг би отримати при таких же умовах, але за старою формулою (діяла до реформи 2017 року).

"Даних про середню заробітну плату за минулий рік ще немає. Навіть за умови значного зростання, цього року при 35 роках стажу і середній зарплаті розраховувати можна на пенсію близько 1,9-2 тис. грн. При цьому середня зарплата становить близько 8 тис. грн", - зазначається.

Вагома причина високого дефіциту - касові розриви. Невелика затримка в надходженнях призводить до того, що пенсіонери вчасно виплати не отримають. Минулого року багато пенсіонерів отримали виплати із запізненням на тиждень. Єдиний вихід - повноцінна реформа

"Тільки існуюча солідарна система, коли українці отримують пенсії за рахунок внесків працюючих, високий дохід забезпечити не може. Щоб українці могли забезпечити собі безбідну старість, необхідно створювати другий рівень. Передбачений у чинному законі, але не працює. Якщо пенсійну реформу доведуть до логічного кінця, працюючі пенсіонери крім відрахувань до Пенсійного фонду повинні будуть частину зарплати акумулювати на своєму особистому рахунку", - розповіла Галина Третьякова.

Експертка відзначає, що варіантів декілька: перерозподілити вже існуючі податки (наприклад, ПДФО), зобов'язати роботодавців відкладати на старість своїх співробітників, збільшити податкове навантаження на зарплату. Такі системи працюють у більшості країн Європи.

Нагадаємо, на Тернопільщині бійцям АТО не зарахували службу, як страховий стаж. Чоловіки боронили Україну на Донбасі у 2014-15 роках.

Як повідомляв раніше Знай.ua, українцям розповіли, які податки потрібно сплатити, беручи на роботу муніципальну няню.

Також Знай.ua писав, що державний борг України ще збільшився, тому варто очікувати нових подорожчань.