Починаючи з 7 лютого в Україні набуде чинності новий закон «Про валюті і валютні операції». У зв'язку з цією подією Національний банк України прийняв цілий ряд постанов, які вступлять в силу одночасно з законом і будуть регулювати різні фінансові операції, що проводяться громадянами. Зокрема, завдяки НБУ поштовим операторам буде дозволено проводити грошові перекази в гривнях.

Інформацію надало видання "ФАКТИ"

Як повідомляється в прес-службі Національного банку України, регулятор своєю постановою поширив на операторів поштового зв'язку порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Таке рішення обумовлене введенням в дію Закону України «Про валюті і валютні операції», яким встановлено право операторів поштового зв'язку надавати фінансові послуги з переказу коштів, якщо вони є валютними операціями, на підставі ліцензії НБУ. Умовою для отримання оператором поштового зв'язку ліцензії на валютний переклад є надання їм послуг з переказу коштів в валюті України. На думку експертів НБУ, це буде сприяти більш широкому доступу населення до фінансових послуг і збільшення числа користувачів цих послуг.

Крім цього, нещодавно НБУ прийняв рішення про те, що оператори поштового зв'язку зможуть отримувати від Національного банку України ліцензію на здійснення валютних операцій при дотриманні наступних умов:

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Трініті постарішала, а у Нео додалося сивого волосся: як змінилися Кіану Рівз і Керрі-Енн Мосс з часів першої "Матриці"

Злата Огнєвіч готова назвати ім'я переможця "Холостячки", обранець випадково "спалився": "Каблучка у руці"

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

- наявність у них не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50% областей України
- отримання не менше 50% доходів від діяльності в сфері надання послуг поштового зв'язку;
- відповідність вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їх керівників і власників) та професійної придатності керівників. Також портал "Знай.ua" повідомляв, що з лютого українці зможуть перераховувати валюту за кордон без відкриття рахунку в еквіваленті до 150 тис. грн. Також на підставі електронних декларацій купувати різні іноземні активи, розповів фінансовий експерт Олексій Кущ. Як повідомляв портал "Знай.ua", валютний ринок повністю віддали у владу спекулянтів, і вони розгойдують його, як хочуть. За минулу добу американська валюта розгойдалася з небаченою силою і виросла на 9 копійок.