На засіданні уряду у вівторок, 6 лютого, Кабмін змінив строк несплати за комуналку, після якого в українців заберуть субсидію. Раніше він становив 2 роки, тепер - 30 днів. Правда субсидію не будуть забирати, якщо сума заборгованості не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян - 340 грн.

Допомоги не позбавлять, якщо борг утворився через затримки з виплатою монетизованих субсидій.

У минулому році борги за комунальні послуги зросли на 23 млрд грн - до 55,6 млрд грн, свідчать дані Держстату. З цієї суми заборгованість споживачів становить понад 26 млрд грн. Це свідчить, що нинішні тарифи не відповідають рівню доходів українців. Для деяких вони непосильні.

"При зростанні тарифів на 23,5%, а також взяті зобов'язання перед МВФ, підвищити їх ще на 20% з 1 травня 2019 року, бюджет на субсидії зменшили на 22,5%. Враховуючи борг по субсидіям на кінець 2018-го - 6,87 мільярдів гривень, українці фактично можуть розраховувати на загальний обсяг фінансування субсидій у 48,13 мільярдів гривень. Цього критично мало", - говорить аналітик Тарас Галайда.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

За його словами, українська влада зобов'язалася перед МВФ скоротити бюджет субсидій на 2019 рік. Це, наприклад, роблять шляхом скорочення соціальних норм для розрахунку субсидій на ЖКП в середньому на 11%. Мова йде про скорочення обсягу споживання газу з 4,5 куб. м до 4 куб. м, норми централізованого опалення з 1 травня 2019-го.

"До кінця опалювального сезону борги за комунальні послуги зростуть мінімум до 80 мільярдів гривень. До кінця 2019-го вийдемо на показник 100 мільярдів", - пояснив Тарас Галайда.

Нагадаємо, у цьому році уряд змінив правила нарахування субсидій. Зокрема зміни торкнулися тих жителів, у кого не було лічильників на газ. Таких українців позбавлять права отримати знижку від держави на компослуги.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 22 серпня, стало відомо, що в Україні запрацював публічний реєстр одержувачів субсидій. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Також "Знай.uа" писав, у великих українських містах вже в найближчі кілька тижнів вартість оренди нерухомості збільшиться на 10-15%. При цьому знайти житло у вересні буде куди складніше.