Ще один доказ незаконної присутності путінських найманців на окупованих територіях Донбасу знайшла українська громадська ініціатива "Права справа".

Волонтери InformNapalm виявили, що під час досліджень профілів соцмереж російських військовослужбовців кричущий фотодоказ. Він свідчить про участь окремих підрозділів 76-го ремонтно-відновного батальйону (в/ч 23286, ППД батальйону – Слов’янськ-на-Кубані, входить до складу 99-ї бригади МТЗ, в/ч 72153, ППД бригади – м. Майкоп) у збройній агресії проти України. Про це інформує Дмитро Снєгирьов.

"На фото танк Т-72Б, бортовий номер 560 (червоний). Фото опубліковано 7 січня 2015 року, однак очевидно, що в кадрі не зима, ймовірно, це кінець літа – початок осені 2014 року. Місце зйомки поки не встановлено, це може бути як окупована територія України, так і польовий табір в Ростовській області РФ. Після перекидання з РФ цей танк надійшов на озброєння першого армійського корпусу окупаційних військ РФ", – йдеться в матеріалі.

Експерт також нагадав, що у квітні 2015 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" заявив, що Луганськ прибули підрозділи 76-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону (місце постійної дислокації – Слов'янськ-на-Кубані, Краснодарський край). Крім того, у січні 2015 року підрозділи цього батальйону зафіксовані на території Ростовської області (РФ), в безпосередній близькості від кордону з Україною, поблизу с. Куйбишеве.

Тоді навіть вдалося виявити місця дислокації російських військових у Луганську, а саме: готель "Турист", гуртожитки №3, 4, 5 Аграрного університету, гуртожиток кооперативного технікуму.

"19 квітня 2016 року на території окупованого смт. Челюскінець Лутугинського р-ну Луганської області були розташовані окремі підрозділи 76-го ремонтно-відновлювального батальйону ЗС РФ. На території смт. Челюскінець було зафіксовано присутність 2 тентованих автомобілів Камаз, З автомобілів Урал, 3 БТР, 2 автомобілів Газ-66 та 4 понтонних автомобіля на базі КАМАЗ", - йдеться у повідомленні ГІ.

Універсальний понтонний автомобіль КАМАЗ розроблений ВАТ "КАМАЗ" спільно з фахівцями ВАТ КБ "Вимпел" і ТОВ "Навашінскій машинобудівний завод".

Крім техніки, у селищі тоді засікли до 100 російських вояк, які були розквартировані в приміщенні колишнього клубу.

"З 14 квітня 2016 року на території самопроголошеної "ЛНР" в Лутугинському районі на базі навчального центру проходили бригадно-тактичні навчання підрозділів 2-го АК "ЛНР". В ході навчань відпрацьовувалися наступальні дії, в тому числі з подоланням водної перешкоди. В ході проведення навчань була задіяна відповідна інженерна техніка", - повідомляється.

Також інформацію, здобуту ГІ "Права Справа" про присутність підрозділів ЗС РФ на окупованих територіях Донбасу підтверджена Головним військовим прокуром України.

"У Міжнародному суді ООН у Гаазі наразі тривають слухання позову України проти Росії з метою покарання останньої за агресію проти українського народу", - нагадав Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, Гордон розповів росіянам про дружбу "братніх народів".

Як повідомляв "Знай.ua", бойовики струсонули Донбас новітньою зброєю.

Також "Знай.ua" писав, що Бельгія шокувала гучною заявою щодо нападу на українських моряків.