У неділю, 17 лютого, відзначається народне свято Микола Студений (за старим стилем – 4 лютого). При цьому для віруючих православної церкви це дата вшанування пам'яті преподобного Миколая, ігумена Студійського. Про головні заборони і прикмети свята читайте далі в нашому матеріалі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМикола Студений 17 лютого: головні заборони свята
Цього дня категорично заборонялося байдикувати чи веселитися. Так, жінки намагалися зробити всю домашню роботу, тим більше що клопотів до кінця зими вистачало. Вони прибирали у хліву, доглядали за тваринами.
Також на Миколая знахарі заговорювали вітер, робили закоти і привороти, лікували хвороби підшлункової залози і шлунка. Ще Святому Миколаю моляться про зцілення від хвороб, читають молитви і замовляння від зустрічі з диким звіром.
На Київській Русі цей день називали Вовчий сват. Люди вірили, що в цей час у лісах в розпалі звірині весілля. Вважалося, що «про звірині стежки в лісі знає лише Микола Студений». І тільки йому було відомо, де знаходиться лігво вовчиць, і як пускаються в танок лисиці.
На Миколая не рекомендувалося виходити з дому без особливої потреби. Адже саме 17 лютого звірі влаштовували ігрища, а тому з'являтися на їх шляху було дуже небезпечно.
Студеним Миколая прозвали невипадково. Рідкісний рік на Русі в цей день не було морозів. З цього приводу залишилися приказки: «Студений день — знову шубу одягни»; «На Студеного Миколу снігу навалить гору». Крім того, на Миколая спостерігали за деревами. Якщо довгі ялинові гілки згинаються до землі, значить, скоро буде хуртовина. А якщо листяний ліс чорніє — можна чекати відлиги.
Приказки та прикмети на Миколу Студеного
- Микола Студений — на мороз тороват.
- Микола Студений – вовчий сват, маковий захід.
- Полювати в цей день – до нещастя. Вважається, що здобичі очікувати не доводиться.
- Не можна в цей день збиратися в далеку дорогу. Якщо виникла термінова необхідність в поїздці, потрібно сильно помолитися святому Миколаю.
- Не варто обрізати нігті, митися і стригтися в цей день, інакше бути біді.