Вчені проаналізували ситуацію щодо тварин, які мешкають в Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику.

Про це повідомляють ЗМІ.

Відомо, що для дослідження вчені використали камери та датчики руху.

Відзначається, що у результаті дослідження звичайна риба була з'їдена десятьма видами ссавців і п'ятьма видами птахів.

Популярні новини зараз
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Приємний бонус до зарплати: ПриватБанк роздасть по 2000 гривень, як отримати
Показати ще

І ось, що вчені виявили: три види мишей - польова миша, жовтогорла миша, миша-малютка, а також два види птахів - сойка і звичайна сорока.

Також камерам вдалося зафіксувати єнотовидного собаку, східну нирку, звичайну видру, вовка, ворону і орлана-білохвоста.

"Цих тварин сфотографували під час поїдання рибних туш на берегах річок і каналів, - розповідає доктор Бізлі. - Ми спостерігали докази різноманітності живої природи в регіоні в попередніх дослідженнях, але зараз вперше побачили орланів-білохвостів, східну нірку і річкову видру на кадрах", - зазначив один із дослідників.

Також вчені розповіли, що дослідження показало неймовірне багатства природи у Чорнобильській зоні відчуження.

"У нинішньому дослідженні рибні туші були розміщені біля самого краю відкритих вод річки Прип'ять і в прилеглих зрошувальних каналах, імітуючи природну діяльність, в ході якої потоки викидають туші мертвих риб на берег", - пояснив Пітер Шлихтинг, науковий співробітник університету штату Арізона.

Разом з тим варто відзначити, що у мережі з'явилися "весняне" фото коней Пржевальського, які виходять з лісу на дорогу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

"Їдемо назустріч весні. Фото коней Пржевальського в зоні відчуження", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що коней Пржевальського завезли сюди вчені заради експерименту. Особливо їх розводити тут ніхто не хотів. Просто були потрібні дикі коні, які могли б на занедбаних полях і пасовищах знищувати траву з підвищеним рівнем радіації - поїдати і переробляти її. Монгольські конячки добре прижилися. А завезені зубри чомусь всі загинули.

Нагадаємо, трагедію Донбасу показали одним фото.

Як повідомляв "Знай.ua", доброзичлива рись із зони відчуження помахала дослідникам.

Також "Знай.ua" писав, що в Україні "чорнобильцям" подарували рік бюрократичних страждань.

Радіаційні мутанти Чорнобиля