Багато українців стикалися з випадками шахрайства. Часто на телефон дзвонить невідомий і представляючись сином або чоловіком нерозбірливо і скоромовкою просить про допомогу, мовляв, потрапив у ДТП або в бійку, затриманий поліцією.
"Дійні корови"
Один з найпопулярніших спосіб заробляння грошей на зоні - "розлучення на любов" довірливих жінок або, як їх називають на зоні, "дійних корів". Однак, не всі жертви "любовних розлучень" відразу йдуть на розвиток віртуального роману з ув'язненими.
Якщо "наречена" бідна як церковна миша, самотня, і у неї кілька дітей, то у "ловців наречених" навіть таке ознайомлення вважається удачею.

Як зізнаються арештанти, у деяких щасливчиків "женихів" може одночасно бути по дві, а то і по кілька віртуальних "наречених". Альфонси за ґратами примудряються тримати в пам'яті гігабайти інформації про дітей, родичів і проблеми своїх "наречених" і ніколи їх не плутати… Засудження "розлучення на любов" від співкамерників і сусідів по бараку в колонії не буває.
Повернення кота
Друга схема тюремного "розлучення" - пошук по сайтах оголошень про втрату домашнього улюбленця, або – про втрату документів або цінних речей. Тюремна назва – "повернення кота".
За словами одесита, так само можуть "розвести" на винагороду і за оголошенням про пошук зниклих дітей або літніх людей. В обмін на неіснуючу інформацію про місце, де знаходяться зниклі діти або люди похилого віку.
"На живця" - сонна жертва
Одна з найпопулярніших схем "розводу лохів" в слідчих ізоляторах, називається досить мальовничо і ємко - "на живця". Схема примітивна, і у виправних установах, досить стара – такий заробіток був придуманий ще в початку 2000-х.

Сюжет, за яким діє метод, іноді змінюється, але в основному залишається незмінним.
Заробітки на мамах для в'язниці норма
Цікаво, що всі шахрайські схеми отримання грошей від довірливих "вільних", як правило, починають діяти по ночах. Справа в тому, що в нічний час доби персоналу слідчого ізолятора входити в камеру заборонено, за винятком моментів, коли в "хаті" відбуваються "НП" - бійка або явне порушення режиму начебто п'янки. Втім, персонал в курсі, що в кожній камері є один – два телефону, за яким щоночі здійснюються сотні дзвінків на свободу.