Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак розповів про зарплати на окупованому Росією Донбасі і те, чому бойовики тікають з так званих республік "Л/ДНР". Про це повідомляє Народна правда.

"Коли спостерігаєш за діяльністю на тій території, то вся ця окупаційна адміністрація щосили прагне показати, що вони   влада і приймають якісь рішення. Наприклад, у так званій "ДНР" взяли "концепцію зовнішньої політики", де ставлять перед собою завдання вступити до СНД і ООН", - пояснив Гримчак.

Також він повідомив, що зараз зарплата шахтарів — на рівні 10 тисяч рублів (трохи більше 4 тис. грн) на місяць, середня заробітна плата   близько 5 тисяч рублів (приблизно 2 тис. грн). При цьому допомога пенсіонерам близько 3 тисяч (приблизно 1200 грн). На думку заступника міністра, "з російськими цінами на продукти харчування — це нічого".

"Вони пробували налагодити щось на зразок економічного життя. Після блокади торгівлі з Донбасом там віджали багато власності у держави, олігархів і приватних власників в цілому. Вони пробували налагодити все це, але воно в масі своїй не працює. Є такий Донецький металургійний завод, розташований майже в центрі. Вже кілька місяців він просто стоїть, і не схоже, щоб хтось збирався його запускати. Фактично, як такої роботи там немає, тому, за великим рахунком, і заробітна плата така — попит набагато менше, ніж пропозиція", - зазначив Гримчак.

Крім того, російські бойовики "просто йдуть, адже безкарно постріляти не дуже виходить".

"Бойовикам там ніби як платять по 15 тисяч рублів на місяць (понад 6 тисяч гривень), але питання в тому, що досить часто не виплачуються ці кошти. І рівень забезпечення, скажімо, формою або боєприпасами падає все нижче. Загиблих навіть не завжди допомагають ховати, а поранених та інвалідів у кращому випадку полікують, а в гіршому — викинуть на вулицю: роби що хочеш, і все", - заявив чиновник.

Нагадаємо, що в Україні до кінця 2019 року планується закінчити будівництво першої черги з 35 захисних залізобетонних сховищ для зберігання боєприпасів і ракет.

Як повідомляв портал Знай.uа, бойовик так званої "ЛНР" в паніці заявив, що бійці ЗСУ проникли на окуповану територію Луганської області. 

Також портал Знай.uа писав, що станом на березень 2019 року військові угруповання бойовиків "Л/ДНР" є небоєздатними, вони можуть тільки підтримувати видимість лінії фронту.