Згідно з законом про ринок природного газу в Україні ціну на блакитне паливо для населення встановлює Кабмін.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕнергетичний експерт Марина Яковлєва розповіла, що ціна на газ не ринкова, а державно-регульована і складається з покриття собівартості і економічно обґрунтованого прибутку, передає Gazeta.ua.
"В ціні 8550 гривень за тисячу кубометрів газу собівартість становить 1700 гривень, йдеться у фінансовій звітності Укргазвидобування. Решта - прибуток у 300%. Вже сьогодні не всі громадяни можуть розрахуватися за комуналку. Тарифи настільки високі, що зарплат і пенсій не вистачає".
Крім того, експерт підкреслила, що якщо тарифи будуть зростати, кількість субсидіантів також не буде стояти на місці. Вже близько 60% населення в Україні потребують допомоги. Згідно світовим стандартам, таких має бути не більше 10-15%.
"Деякі постачальники не стали чекати офіційної заяви уряду про чергове зростання вартості газу. Вже анонсували подорожчання з 1 травня. Зробили це швидше, адже після зростання ціни на газ тарифи переглядають 2-3 місяці. Втрати, які постачальники несуть за цей час їм ніхто не компенсує".
За її словами, на вартість енергоресурсів впливають економічні та технічні складові. Так, у кожному регіоні є свої потужності з виробництва, витрати і кількість споживачів. Тому тарифи в містах України відрізняються.
Нагадаємо, що Міністерство фінансів України подало інформацію про дорозміщення валютних облігацій на суму 350 млн доларів терміном на 10 років. Все було б добре, якби не одне "але" відсоток, який становить 9,75% річних. То є наш уряд, рапортуючи про успіхи економічної політики, позичає деньги під "сміттєвий відсоток" — ставку для країн, які балансують на межі дефолту
Як повідомляв портал Знай.uа, зарплата Коболєва розлютила всіх українців. За місячну зарплату могли б врятувати не одне життя.
Також Знай.uа писав про те, що Гройсман повідомив, від чого потрібно відмовитися, щоб знизити ціну на газ в Україні.