Великдень - одне з найулюбленіших свят українських християн. Саме воно завершує тривалий і суворий Великий піст і знаменує прихід справжнього тепла. Світле свято дарує радість всім, адже його прихід означає три вихідних дня, ігри з фарбованими яйцями і традицію збиратися в цей день всією родиною.

У 2019 році Великдень буде пізнім. За православним календарем він припадає на неділю 28 квітня і традиційно відзначається три дні - 27, 28 і 29 квітня відповідно.

Дата святкування Великодня вираховується за місячно-сонячним календарем, саме вона визначає інші плаваючі дати кількох важливих церковних свят. Це Вхід Господній в Єрусалим або Вербна неділя – 21 квітень 2019 року, Вознесіння Господнє – 6 червня 2019 року, Трійця – 16 червня 2019 року.

Великдень 2019: скільки вихідних

Популярні новини зараз

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Комунальні тарифи та ціни весни: що подорожчає вже з 1 березня

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

Враховуючи те, що 1 травня традиційно відзначається День праці, українці відпочиватимуть цілих п'ять днів поспіль.

Субота 27 квітня – вихідний
Неділя 28 квітня – вихідний
Понеділок 29 квітня – вихідний
Вівторок 30 квітня – вихідний. Робочий день переноситься на суботу, 11 травня
Середа 1 травня – вихідний

Трохи більше ніж через тиждень після Великодня православні відзначають Батьківський день, він же Радониця, він же Поминальний день, він же Гробки. Цього року Гробки 2019 випадають на 7 травня.

Католики відзначатимуть Великдень в 2019 році на тиждень раніше православних – 21 квітня. Цікаво, що на цей же період припадає свято іудеїв Песах, його дата плаваюча і обчислюється за місячним календарем. Цього року його почнуть відзначати ввечері в п’ятницю 19 квітня, святкування завершуватися до ночі 27 квітня.

Нагадаємо, що із давніх-давен люди готувалися до великого свята Пасхи, намагалися бути добрими та милосердними. Дізнайтеся давні традиції: що можна робити перед Великоднем, а чого не варто? Які молитви варто читати? Чи доречні народні замовляння та обряди? Ми вам розкажемо про те, про які надмірності у піст варто забути.

Як повідомляв Знай. ua, весна нарешті зробить українцям приємно.

Також Знай. ua писав, що українцям пообіцяли два незабутніх дні.