8 квіня українці святкуватимуть одне з найважливіших християнських свят - Великдень. Цікаво, що пройшло вже багато років, а люди до сих пір псують "святість моменту" неграмотно вжитими словами, такими як "пасха" або "куліч".

Зрозуміти, як правильно вживати "великодю термінологію" в українській мові допоможе Олександр Авраменко - найвідоміший філолог в Україні, чиї підручники уже вкотре перемагають на Національному конкурсі підручників з української мови та літератури.

Авраменко у своїй книзі "100 експрес-уроків українької" наголошує на тому, що в словнику за редакцією Бориса Грінченка слова "Пасха" немає взагалі, а в інших словниках воно подане з різноманітними обмеженнями.

"Пасха – це назва відповідного єврейського свята. Саме від цієї назви походить слово паска – солодкий хліб, який випікають до Великодня. А весняне християнське свято воскресіння Христа називається в українській мові Великдень. У родовому відмінку – Вели́кодня, а не Велико́дня", - зазначає Авраменко.

Як говорить філолог, розмальовані курячі яйця недоречно називати "яєчками". Правильна їхня назва - крашанки або ж писанки.

Популярні новини зараз
Слідом за бензином: на українських АЗС злетіли ціни на автогаз, у скільки обійдеться літр Українська матуся захистила навонароджену дитину грудьми під час обстрілу, Висоцька не стримує сліз: "Дуже важко переживати" Юлія Тимошенко пояснила, чому змінила зачіску: "Волосся заважає в бою"
Показати ще

"Не можна казати "яєчка", адже це слово означає парні чоловічі статеві залози", - підсумував Авраменко.

Крім того, в одній з телевізійних передач Авраменко зазначає, що білий здобний солодкий хліб, який ми їмо на Великдень, називається "паска", у множині – "паски́". А "кулічі" можуть бути лише у Росії та російській мові.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", ми знайшли для вас дуже несподівані рецепти Великодніх пасок, які точно порадують близьких в світле свято.

Також портал повідомляв про те, що Великдень 2018 вважається другим після Різдва Христового головним церковним святом на віруючих, і відзначається з особливим трепетом і любов'ю усім християнським світом. У це світле свято завершується Великий піст, під час якого прийнято очищатися від гріхів, дотримуватися суворо обмежень в їжі і переосмислити своє духовне сприйняття світу.

З суботи на неділю проходить вечірня служба, яка починається після того, як відбудеться сходження благодатного вогню в Єрусалимі. Благодатний вогонь відправляють до Києва за допомогою авіатранспорту, а вже після - в усі єпархії Української православної церкви, щоб його змогли торкнутися всі українці.