У 2019 році усі католики світу відзначають Вербну неділю 14 квітня. Православним християнам доведеться трохи почекати, адже вони відсвяткую цей день 21 квітня.

У цей день всі віруючі відвідують церкву, де варто освятити гілочку верби. Принісши її додому, потрібно покласти по гілочці у кожному куточку будинку. Важливо, щоб освячена верба лежала у кожній кімнаті і біля кожної ікони.

У народі вважається, що минулорічні гілки потрібно спалити, тому що вони вбирають у себе весь негатив. Вважалося, що якщо кожен рік розкладати по дому нові гілочки, в ньому буде панувати багатство і процвітання. 

Категорично заборонена фізична праця на Вербну неділю. Не можна займатися прибиранням, шити, прати, свердлити і т. д. Також не варто сваритися з рідними і лихословити.

За народним переказом не можна зривати гілки з дерева, яке росте біля кладовища. Також є важлива прикмета: вербні гілки не можна зрізати біля дупла. 

Є також одна цікава прикмета для тих, хто хоче завагітніти. Наші предки вважали, що жінка зможе отримати благословення на дитину від Бога, якщо у Вербну неділю сама збере гілки верби і освятить їх у храмі.

Сила Вербної неділі може допомогти вилікувати багато недугів. Так, можна вилікувати дитину від найстрашнішої хвороби, якщо викупати її у відварі зі освяченої верби. З його допомогою можна захистити дитину від усіх можливих недугів на цілий рік.

На Вербну неділю можна створити собі потужний обрег: освячену вербу потрібно зберігати цілий рік поряд з іконою. 

За переказами, сильний вітер у Вербну неділю говорить про те, що все літо буде прохолодним. Тепла погода знаменує відмінний урожай фруктів. Морозний ранок обіцяє багатий урожай зерна.

Нагадаємо, скільки коштує великодній кошик у 2019.

Раніше Знай.uа повідомляв, синоптики прогнозують, що Вербна неділя в Україні буде прохолодною і вітряною, а от на Великдень очікується тепла погода. 

Також Знай.uа писав, священики напередодні Великодня і поминальних днів звернулися до українцям з великим проханням.