Якщо ви хоч раз стикалися з ситуацією, в якій комусь було потрібно надати першу допомогу, та ще й в найкоротші терміни, то напевно знаєте, як складно зібратися з думками і зробити все правильно, не зашкодивши потерпілому. У багатьох людей, в деяких екстрених ситуаціях, починають плутатися думки, трястись руки, а в голові робиться справжня каша. Куди там до потерпілих, в такий-то плутанині! Тут би себе докупи зібрати …

 

І якщо дорослі ще так-сяк можуть налаштувати себе на потрібний лад, понишпорити в засіках пам'яті, вишукуючи звідти ази першої допомоги, то дітлахам в такі моменти доводиться ой як несолодко. Паніка, страх, сльози, а іноді і справжні істерики. Саме це з великою ймовірністю відчує будь-яка дитина, потрапивши в складну життєву ситуацію. Але ж такий стрес - це до того ж і ризик для дитини отримати емоційну травму на все життя.

Так що, хоч що робіть, дорослим доводиться брати справу в свої руки і розповідати дітям, як поводитися в самих непередбачуваних моментах. Цього разу роль "наставників" взяли на себе Благодійний фонд Максима Шкіля спільно з Товариством Червоного Хреста України. Вони провели урок першої допомоги для підопічних Копилівського Центру соціально-психологічної реабілітації.

Загалом, це далеко не перший подібний захід, до якого доклали свою турботливу руку співробітники благодійного фонду. Почавши діяльність в 2012 році, вони, ніби справжні чарівники, невпинно працюють над виконанням своєї місії - виростити покоління щасливих і здорових людей, головними цінностями яких буде розвиток, здоровий спосіб життя, безмежна творчість і турбота про навколишнє оточення.

Звичайно, діяльність фонду не закінчується проведенням подібних заходів. Спектр їх активності досить великий. Максим Шкіль - засновник фонду, разом з командою співробітників, розробили напрямки, завдяки яким намагаються розвинути гармонійну особистість в кожній дитині.

 

Так сталося і цього разу. Дітлахів вчили, що і як потрібно робити для того, щоб не тільки не впасти в паніку в моменти надзвичайних ситуацій, але й надати необхідну допомогу тим, хто цього потребуватиме. Під час уроку було багато теорії, але й практики дітлахам вистачило вдосталь! Де б ще вони змогли  спробувати себе як в ролі "жертви", так і в ролі самих справжній рятувальників? Звичайно, відпрацьовувалися такі навички один на одному. І, наставники вірять в те, що в потрібний момент кожен з учнів зможе згадати все, чому вони навчилися на занятті і спритно застосувати отримані знання на ділі.