Українська держава повністю, або частково, покриває вартість лікування ряду серйозних хвороб.

Про це нагадали у Міністерстві охорони здоров'я.

Повідомляється, що у держбюджеті на 2019-й рік на закупівлі передбачили 6,6 мільярдів гривень за 40 напрямами. У МОЗ підкреслили, що ця сума перевищує бюджет на закупівлі у попередні роки (5,9 мільярдів гривень).

Тож лікування яких серйозних хвороб допомогає оплатити держава?

Всі пацієнти з раком крові отримують потрібні препарати

Завдяки прямим контактам та відкритим тендерам ліки закуповуються ефективно, розповідають у МОЗ. Це дозволило покрити потребу у двох важливих препаратах на 100%.

Пацієнти з ВІЛ та туберкульозом лікуються безкоштовно 

Цього року у МОЗ планують на 100% покрити потребу за такими важливими напрямами як туберкульоз, антиретровірусна терапія, скринінг, дитяча онкологія, ряд рідкісних захворювань тощо.

Вперше – безкоштовні ліки при ювенальному ревматоїдному артриті

За сприяння пацієнтських організацій, МОЗ вдалося розширити вікові групи пацієнтів, які хворі на вроджені імунодефіцити та ювенільний ревматоїдний артрит. У цьому році для них в безкоштовному доступі з'являться ліки, причому не тільки для дітей, а й для дорослих. Вперше у Міністерстві централізовано закуплять потрібне лікування для пацієнтів, які старші за 18 років.

"Кришталевим дітям" закуплять протези

лікар
лікар

У 2020-му році в Україні будуть закуповувати життєво необхідні протези дітям із із вродженим недосконалим остеогенезом, яких називають "кришталеві діти". Експерти знайшли можливість закупівель таких протезів без залучення додаткового фінансування.

НагадаємоВолодимир Зеленський на дебатах з Петром Порошенком висловився про медичну реформу.

Як повідомляв раніше портал Знай.uaумови в дитячій лікарні не на жарт розлютили українців.

Також портал Знай.ua писав, що за ці медичні послуги тепер українці заплатять з власної кишені.