До боржників за комунальні послуги в Україні будуть застосовувати санкції у вигляді штрафів, пені та відключення від постачання.

Подібні заходи передбачені новими нормами ЖКГ, які набудуть чинності в Україні 1 травня, пише Хвиля.

Так, за прострочення платежів, починаючи з 20 травня, українців зобов'яжуть заплатити пеню, яка не перевищує 0,01 % від щоденної суми заборгованості. Для того, щоб її не отримувати, потрібно пред'явити докази про затримку зарплати або субсидії, або ж не проживання в будинку.

Комуналка

Злісним боржникам комунальники будуть направляти письмове попередження, на яке вони повинні будуть відреагувати на протязі 30 днів. Протягом цього часу споживачі зобов'язані або сплатити борг, або оскаржити правомірність припинення надання послуги. Якщо ж ніякої реакції після цього не буде, то їм загрожує відключення від централізованого водопостачання та опалення.

Популярні новини зараз

"Вечірній Квартал" без Жидкова: артист пояснив, чому "випав" з концерту

Українці примудрилися перетворити купюру у 1000 гривень на "золоту жилу": як роблять "гроші з повітря"

Шикарному життю вдови "Мотороли" позаздрить кожна жінка: замість скорботи елітні авто і дорогезні заклади

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

Нововведення торкнуться не тільки споживачів, але і комунальних підприємств. Відтепер українці отримають можливість вимагати від підприємств комунальної сфери якісного та своєчасного надання послуг — в іншому ж випадку їх чекають штрафи.

Комуналка

Мешканці будинків не зобов'язані платити за надання неякісних послуг, проте в цьому випадку потрібно заповнити акт-претензію. Потім до них прийде комісія з перевіркою, яка повинна буде встановити відсутність або наявність тих чи інших проблем (відсутність гарячої води або опалення, недостатнє нагрівання батарей). У даному випадку споживач послуги може вимагати компенсацію у вигляді зменшення тарифу на воду або опалення. Також законом передбачається захист найбільш уразливих верств населення від непомірних тарифів допомогою монетизації пільг і субсидій.

Нагадаємо, раніше зазначалося, що кабінет Міністрів ввів автоматичне переоформлення субсидій для домогосподарств на наступний опалювальний сезон.

Як повідомляв портал "Знай.uа": з 1 травня в Україні повністю набирає чинності закон "Про житлово-комунальні послуги", який мав запрацювати ще рік тому.

Також "Знай.uа" писав, що українці, які мають борги з оплати за комунальні послуги, можуть позбутися пільг від держави.