23 лютого довгі роки на території України відзначався День захисника Вітчизни. Традиційно в цей день приймали вітання всі чоловіки, не залежно від їх причетності до збройних сил.

З 2014 року радянське свято 23 лютого в Україні не відзначається. В українських воїнів з'явилося своє свято, День захисника України, який відзначається 14 жовтня. Чому українці відмовилися від цього свята і коли тепер вітають захисників України, чоловіків і не тільки.

Коли скасували святкування 23 лютого в Україні

У 2014 році, на святкуванні Дня Незалежності, 24 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна тепер буде відзначати день захисників за власним календарем.

Популярні новини зараз

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

Чоловік 72-річної Алли Пугачової показав своє "сонечко": "Молодша за Галкіна"

Юля Зайка показала, ким замінила Холостяка Заливака: "Ми пара?"

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Показати ще

Вже в 2015 році святкування Дня захисника України з 23 лютого перенесли на 14 жовтня. Ця дата була обрана, оскільки саме на 14 жовтня припадає свято Покрови Пресвятої Богородиці. Вона вважається покровителькою запорізького козацтво. Крім того, 14 жовтня – це дата створення Української повстанської армії.

З 2015 року 14 жовтня став вихідним днем, а 23 лютого в Україні ніяк не відзначається на державному рівні.

Чому скасували святкування 23 лютого в Україні

Історично дата 23 лютого — це день створення у 1918 році Робітничо-селянської Червоної Армії Радянської Росії. Після розпаду СРСР традиція святкувати 23 лютого залишилася, хоча свято було перейменовано в "День захисника Вітчизни".

Головною метою заснування нової дати для свята було вшанування захисників незалежної України та зміцнення патріотичних настроїв у суспільстві.

Установа нового свята була продиктована і тенденцією декомунізації, в рамках якої було проведено безліч перейменувань об'єктів, вулиць і навіть населених пунктів в Україні.

Незважаючи на те, що в Україні з 1993 року існує свято День збройних сил, традиція вітати чоловіків 23 лютого зберігалася. Причому навіть тих, хто не мав відношення до збройних сил і не служив в армії.

Раніше портал "Знай.uа" публікував історію Дня захисника України.