23 лютого довгі роки на території України відзначався День захисника Вітчизни. Традиційно в цей день приймали вітання всі чоловіки, не залежно від їх причетності до збройних сил.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ 2014 року радянське свято 23 лютого в Україні не відзначається. В українських воїнів з'явилося своє свято, День захисника України, який відзначається 14 жовтня. Чому українці відмовилися від цього свята і коли тепер вітають захисників України, чоловіків і не тільки.
Коли скасували святкування 23 лютого в Україні
У 2014 році, на святкуванні Дня Незалежності, 24 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна тепер буде відзначати день захисників за власним календарем.
Вже в 2015 році святкування Дня захисника України з 23 лютого перенесли на 14 жовтня. Ця дата була обрана, оскільки саме на 14 жовтня припадає свято Покрови Пресвятої Богородиці. Вона вважається покровителькою запорізького козацтво. Крім того, 14 жовтня – це дата створення Української повстанської армії.
З 2015 року 14 жовтня став вихідним днем, а 23 лютого в Україні ніяк не відзначається на державному рівні.
Чому скасували святкування 23 лютого в Україні
Історично дата 23 лютого — це день створення у 1918 році Робітничо-селянської Червоної Армії Радянської Росії. Після розпаду СРСР традиція святкувати 23 лютого залишилася, хоча свято було перейменовано в "День захисника Вітчизни".
Головною метою заснування нової дати для свята було вшанування захисників незалежної України та зміцнення патріотичних настроїв у суспільстві.
Установа нового свята була продиктована і тенденцією декомунізації, в рамках якої було проведено безліч перейменувань об'єктів, вулиць і навіть населених пунктів в Україні.
Незважаючи на те, що в Україні з 1993 року існує свято День збройних сил, традиція вітати чоловіків 23 лютого зберігалася. Причому навіть тих, хто не мав відношення до збройних сил і не служив в армії.
Раніше портал "Знай.uа" публікував історію Дня захисника України.