Пенсійний фонд України розробив портал електронних послуг, що спростить отримання українцями інформації та консультацій по багатьом питанням. Зокрема, нововведення допоможуть громадянам дистанційно отримувати послуги з питань пенсійного забезпечення.

Користувачі веб-порталу зможуть прямо з дому відправити заявку на призначення або перерахунок пенсії, а також перевести пенсію з одного виду на інший. Сидячи вдома можна буде замовити потрібну довідку або записатися на прийом до фахівця.

Пенсія

Зареєструватися на веб-порталі можна одним із двох способів:

  • при особистому зверненні до установи Пенсійного фонду з подачею заяви про реєстрацію;
  • за наявності особистого цифрового електронного підпису, тобто електронного ключа.

Працювати в системі можна за допомогою логіна і пароля, однак у цьому випадку портал тільки прийме заявку від людини, а безпосередньо послугу доведеться отримувати у відділенні фонду, після пред'явлення паспорта і ідентифікаційного коду.

Популярні новини зараз
В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Після звільнення Лиману ЗСУ знайшли накрадений "скарб" окупантів: у таке навіть важко повірити Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів
Показати ще

Повний перелік онлайн-послуг ПФУ доступний тим, хто отримав електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Розрахунок пенсії

В особистому кабінеті на веб-порталі українці мають можливість перевірити правильність заповнення реквізитів, наявність даних по нарахованій зарплаті.

У розділі "Моя пенсія" можна отримати детальну інформацію про пенсійну виплату, коефіцієнт стажу, додаткові доплати до пенсії і т. д.

На порталі ПФУ можна:

  • налаштувати безкоштовне SMS-інформування про призначення або перерахунок пенсії, про сплату страхових внесків роботодавцем (хороша новина для тих, хто сумнівається у своєму роботодавцы, оскільки відповідні платежі повинен робити тільки він);
  • отримати електронні довідки про розмір пенсії, суму сплачених внесків та формуляр про трудовий і страховий стаж (документ буде потрібний для оформлення лікарняного);

Розрахунок пенсії

  • отримати інформацію про розмір стажу – починаючи з 2004 року, коли стартувала електронна система обліку;
  • розрахувати розмір майбутньої пенсії, однак калькулятор в електронному кабінеті на даний момент ще не доступний.

Нагадаємо, раніше зазначалося, що з початку поточного року середня пенсія по Україні зросла на 253 гривень і становить 2899 гривень.

Як повідомляв портал "Знай.uа": у цьому році для багатьох українців в органах Пенсійного фонду України змінили вид пенсійних виплат на інші.

Також "Знай.uа" писав, що одержувачі монетизованої субсидії, які мають заборгованість по комунальним послугам, не будуть в майбутньому отримувати "живі" гроші на руки.