З травня 2019 українці перейдуть на нові комунальні правила. За новою редакцією закону про житлово-комунальні послуги, громадяни повинні підписати один з трьох запропонованих договорів з поставищиками послуг.

Про це пише UBR.

Мешканцям дадуть право вибору з базових послуг, крім енергетичних: з постачання та розподілу природного газу, постачання і розподілу електричної енергії.

тарифи

Що має бути в договорах

Згідно чинного законодавства, договір повинен мати такі пункти:

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще
  1. перелік послуг;
  2. вимоги до якості послуг;
  3. права та обов'язки сторін;
  4. відповідальність сторін за порушення договору;
  5. ціна послуги;
  6. порядок оплати послуги;
  7. порядок і умови внесення змін у договір, у тому числі за ціною, послуги;
  8. строк дії договору, порядок і умови продовження його дії та розірвання.

підписання договору

Це може зробити навіть людина — скласти свою версію угоди з водоканалом або теплоенерго. І, якщо протягом 30 днів після отримання проекту документа комунальне підприємство, офіційно не відмовився його підписати, не надав заперечень, і продовжило обслуговувати споживача, то договір вважається укладеним у запропонованій редакції. Рівне також все працює і у зворотний бік: якщо мешканець після отримання угоди від комунальника за місяць нічого не оскаржив, і продовжив отримувати послугу, то вважається, що він з усім згоден. Договір укладено.

З чого вибирають люди

За новим законом, з комунальними підприємствами можуть підписуватися різні види договорів — індивідуальні і колективні. Все залежить від форми управління будинком і вирішення самих мешканців.

Індивідуальні договори укладає кожне домогосподарство окремо. А колективні — голова ОСББ від імені всього будинку. Який вид договору вибрати — вирішують споживачі.

багатоквартирний будинок

Українцям дали час до 1 травня 2010, щоб визначитися з вибором.

Тексти таких договорів з комунальними підприємствами, за новим законом, має затвердити уряд.

Нагадаємо, українцям розповіли, що потрібно зробити, щоб змінити мобільного оператора зі збереженням свого номера. Не всте так просто, як здається.

Як повідомляв портал Знай.ua, травень 2019 піднесе багато сюрпризів у всіх сферах життя в Україні.

Також Знай.ua писав про те, що українцям пояснили, хто може розраховувати на автоматичне перерахування субсидій на наступний період.