Міністерство охорони здоров'я скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору. В результаті цього відтепер від неї, а також від паротиту та краснухи за рахунок держави зможуть отримати щеплення громадяни будь-якого віку, в тому числі немовлята від 6 місяців, при необхідності. Про це стало відомо з повідомлення на сайті МОЗ.

Незважаючи на те, що нововведення вже працюють, безкоштовна вакцина з'явиться лише з літа. До цього отримати безкоштовну вакцину могли тільки українці до 30 років, які контактували з хворими та особи, схильні до небезпеки (військові, медики, студенти тощо).

Вакцинація від кору

Відтепер вона стане доступною для:

  • тих, хто контактував з хворими;
  • не хворівшим на кір і не маючим підтверджених даних про щеплення в медичній карті;
  • тих, хто, згідно з результатами аналізів, не має імунітету проти кору.

Також допускаються щеплення дітям, починаючи з 6 місяців - в цьому разі вона вважається "нульовим", а подальші щеплення проводяться за календарем (перша доза вакцини в 12 місяців і друга – у 6 років).

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Ольга Сумська зрадила чоловікові і отримала за це по обличчю: "Таки було"

Показати ще

Вакцинація здійснюється в комунальних медичних установах, в яких підписана декларація з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Починаючи з літніх місяців, безкоштовні щеплення будуть робити в приватних медустановах і лікарі-ФОП, які підписали договір з Національною службою здоров'я України.

Вакцинація від кору

Варто відзначити, що при відмові в вакцинації слід звертатися до головного лікаря, але якщо не допоможе і він, то в місцевий департамент охорони здоров'я.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що епідемія бубонної чуми, яка в далекому 14-му столітті вбила більше 60 мільйонів чоловік, спалахнула з новою силою на російському кордоні.

Як повідомляв портал "Знай.uа": згідно з останніми лабораторними дослідженнями, жетони, які пройшли через багато рук і автоматів - справжнє зло, так як можуть бути переносниками небезпечних інфекцій не гірше який-небудь тропічної мухи. Те ж стосується і готівкових грошей.

Також "Знай.uа" писав, що жителі Харкова обурені, що в лікарні хоча і можуть зробити вакцинацію, але там немає безпосередньо вакцини, яку кожен пацієнт повинен купити і принести самостійно.