Українці нарешті дочекались, коли космічні ціни на цибулю та інші овочі почали падати. А що буде з першими ягодами?

Скільки українцям доведеться у травні віддати за полуницю, - пише "Сьогодні".

Експерти запевняють, що, з початку травня ціни на вітчизняну ягоду впали втричі. Цьому сприяла потужна конкуренція з ягодою, привезеною з-за кордону.

Незважаючи на те, що пропозиція української полуниці на оптових ринках зараз вдвічі менше пропозиції минулого року, ціни вищі за торішні лише на 10-15% – полуниця продається оптом по 35-55 грн/кг. При цьому в травні найчастіше фіксується найрізкіше падіння цін на полуницю, а мінімальних показників вони досягають в першій половині червня.

"Українці стали їсти більше ягід поза сезоном збору вітчизняної продукції, і вона майже не зникає з прилавків магазинів і ринків круглий рік. Цього року ми вперше за останні чотири роки відчули істотне збільшення імпорту. На початку квітня ціни на імпортну ягоду шокували українських фермерів. Ніхто не очікував побачити грецьку й іспанську полуницю в Україні по 75-100 грн/кг. Але український споживач лояльніший до місцевого продукту", – наголосила очільниця департаменту аналітики ринку" Шувар "Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, українцям розповіли, як виявити нітрати на око та в домашніх умовах овочах та знешкодити їх.

Як повідомляв портал Знай.ua, які фрукти краще обрати замість дорогих штучних вітамінів в пігулках.

Також Знай.ua писав про те, що медики розповіли, кому необхідно вживати полуницю жодня та від яких недуг вона вас захистить.