Народне свято «Левон Огірочник» відзначається 5 червня. Православна церква у цей день святкує набуття мощей святителя Леонтія, єпископа Ростовського. Інші назви свята: «Леонтій», «Леонтій Огірочник», «Леон Конопляник». Огуречником або конопляником день в народі прозвали тому, що він вважався найбільш підходящим для посадки цих культур.

Святий Леонтій – єпископ Ростовський і Суздальський 12 століття. У нього була відмінна освіта, Леонтій був начитаним. З юних років йому подобався образ чернечого життя. Щоб отримати більше знань, він відправився в Константинополь і прийняв постриг. Коли повернувся з Царгорода, став єпископом. У Ростові він був великим борцем за християнство, але йому дуже сильно чинили опір ідолопоклонники.

Чого не можна робити 5 червня

Сьогодні не можна, щоб хтось бачив, як ви займаєтеся хоч чимось. Тоді будь-які починання не увінчаються успіхом. Будьте обережні, вас можуть обдурити, особливо зізнаючись у любові. Щоб дізнатися брешуть вам чи ні, попросіть ще раз вимовити визнання. Якщо не затнувся, значить почуття справжні. Якщо промовчав або став заїкатися, цій людині не варто вірити.

Народні прикмети на 5 червня

Приказки і прикмети

  • Якщо на Леонтія по землі до сходу сонця розповзається туман, то потрібно очікувати швидкої негоди.
  • Посаджені в цей день огірки гарні для консервування та засолювання.
  • Горобина квітне – до хорошого врожаю конопель.
  • Горлиці заворкотали, значить настав час сіяти коноплі.
  • Багато мошок і комарів – до сухої і теплої погоди.
  • Багато оводів з'явилося, значить врожай буде багатим.
  • Народжені 5 червня будуть багаті. При бажанні вони можуть мати численне потомство. Носити їм слід рубін. 

Як повідомляв портал Знай.ua, економісти спрогнозували хороші перспективи для української національної валюти. Що буде з доларом на початку літа. Українці відчують дежавю.

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що незважаючи на те, що споживчий настрій українців постійно падає, вони продовжують купувати все більше різних продуктів. На що більше всього грошей витрачають українці? Ці цифри відкриють очі на гірку правду.