17-річна американка українського походження Софія Лисенко здійснила прорив у медицині. Дівчина створила макромолекулу, яка зможе доносити ліки до мозку людей, які страждають на хворобу Альцгеймера або Паркінсона. Втім дехто із науковців стверджує, що ця новина дещо перебільшена і називати це медичним проривом зарано.

Якщо бути точнішими, то дівчина створила не "штучну молекулу", а комп’ютерну модель штучної макромолекули на основі ДНК, яка в теорії може долати гематоенцефалічний бар’єр та доставляти ліки до мозку людей, які хворіють на хворобу Альцгеймера чи Паркінсона.

Це зроблено виключно на рівні ідеї, жодних експериментів не проводилося.

За словами фізика Семена Єсилевського, для створення штучних молекул для потреб фармацевтики, а у роботі дівчини мова йде навіть не про молекулу, а про складний надмолекулярний агрегат. Для реалфзації необхідна потужна лабораторія з устаткуванням, вартість якого сягає мільйонів доларів, та кваліфікований персонал науковців та лаборантів.

Популярні новини зараз

Синоптики пообіцяли українцям морозний початок весни: озвучено прогноз на тиждень 

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Показати ще

Шлях від картинки, намальованої на комп'ютері, до реальної синтезованої молекули може займати місяці напруженої праці десятків кваліфікованих фахівців.

"Далеко не все те, що змодельовано на комп'ютері вдається синтезувати й тільки мізерна частина того, що синтезовано хоч якось працює на практиці. На цьому шляху безліч перешкод і тільки одна з десятків тисяч подібних ідей досягає мети", – каже науковець.

Фізик Єсилевський зазначає, що самі по собі штучні молекули – не новий винахід. І це аж ніяк не знецінює досягнень дівчини. Для її віку та можливостей – це дійсно велика праця, але вона не є винаходом чи серйозним науковим дослідженням.

"Штучні молекули – це 99% лікарських препаратів і побутової хімії, пластик, конструкційні матеріали — практично все, що нас оточує", – розповідає він.

Читай Знай.uа оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Ідея може кардинально розв'язати проблему нейродегенеративних захворювань, винахід Софії переміг у престижному науковому конкурсі Google Science Fair.

Нагадаємо, прибульці з Нібіру нападуть зовсім скоро, рахунок пішов на дні.

Як повідомляв портал Знай.uа, зірки Голлівуду виступили проти обов'язкових дитячих щеплень.