Національний банк України вводить в обіг нову найбльшу банкноту номіналом 1000 гривень. 

Про це повідомили представники Нацбанку.

Зазначається, що нові банкноти стануть обов’язковими для прийняття у якості платіжного засобу. Нові гроші українці зможуть потримати в руках вже з 25 жовтня поточного року. 

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Нова банкнота

Банкнота буде світло-блакитного кольору, на лицьовій стороні банкноти зобразять портрет Володимир Вернадського, а на іншій будівля Національної академії наук України.

В Нацбанку пояснили вибір зображень для гривень найбільшого номіналу.

"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", — пояснив Смолій.

українські гроші

Купюра в  1000 гривень буде відрізнятися від банкнот інших номіналів як за кольором, так і за розміром, щоб не сплутати з іншими. Розмір нової банкноти становить 75 на 160 міліметрів. 

 "Нова банкнота поєднала у собі провідні технології дизайну і захисту. За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні — оновлені 20, 100 та 500 гривень", — повідомив Смолій.

Паралельно Нацбанк з 1 жовтня 2019 року виводить з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок. Тепер дрібними монетами українці не зможуть розраховуватися в торгових точках.

У результаті — після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу – номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня збільшать розмір соціальних виплат та прожитковий мінімум.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у Мінсоцполітики повідомили, що українські пенсіонери мають право змінити вид пенсійних виплат

Також портал Знай.ua писав, що Пенсійний фонд показав, скільки виплат по субсидіях отримали українці у 2019 році.