За даними державного підприємства "Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" (ДП "ЦОТІО"), протягом першого півріччя 2019 року зону відчуження відвідали 40046 осіб.

Цей показник зріс удвічі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За перше півріччя 2018 року Зону відвідали 20609 осіб.

Найбільше зануритися в атмосферу зони відчуження прагнули громадяни наступних країн: України - 10171 відвідувач, Великої Британії - 6998, Польщі - 4343, Німеччині - 3747, США - 2455. Всього в зону відчуження приїжджали туристи з 121 країни.

Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Варто зауважити, щорічно кількість бажаючих побачити зону відчуження "зсередини" зростає з шаленою швидкістю. Так, ще в 2014 році Зону відвідали лише 8404 людини, а в 2018-м - 71862.

Популярні новини зараз

Загинув найкращий друг Байдена, був поруч 13 років: "З важким серцем..."

Зірка "Жіночого кварталу" Лера Товстолес розкрила закулісся "весілля" Лесі Нікітюк: "Боже, наречена"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Показати ще

Туристи зацікавлені ЧАЕС

"Кількість людей, які відвідують зону відчуження, зростає завдяки більшій інформованості, інтересу до того, як змінилася флора і фауна завдяки невтручанню людини за ці роки. Але потрібно пам'ятати, що Чорнобиль - це не зона розваг, а місце катастрофи і режимний об'єкт, який має певні правила відвідування", - розповідає допо щнік директора ДП "ЦОТІО" Кирило Гарник. Він наголосив, що до відвідин "зони відчуження" варто підготуватися належним чином, в першу чергу, щоб не створювати проблем на контрольно-пропускному пункті.

Нагадаємо, що під час візиту до "Зони відчуження" Зеленський підписав указ "Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Документ передбачає розробку і прийняття Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта. Крім того, згідно з указом, будуть прокладені нові туристичні маршрути, зокрема водним шляхом, побудовані нові КПП, а старі - відновлять і модернізують. У той же час указ зобов'язує узгоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом трьох календарних днів через електронний кабінет. У разі виникнення підстав для відмови у візиті, людина буде дізнаватися про це напередодні, а не на КПП.

Нагадуємо, що Реальний ліквідатор ЧАЕС подивився серіал "Чорнобиль" від НВО і наклав на себе руки

Як повідомляв Знай. ua, ліквідатор аварії на ЧАЕС заявив про страшну знахідку, загрожує всьому живому

Також Знай. ua писав, сюжет серіалу "Чорнобиль" від НВО може повторитися у Росії