Про атлетів через недолю розповів Олександр Мішин, співзасновник в Центрі дослідження Африки. Шахтарі-пірнальники працюють на ріці Вурі - найбільшій за площею басейну камерунській ріці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами дослідника, в наші дні кожен день шахтарі приходять на береги Вурі аби добувати пісок неподалік від міста Дуала. Щодня до 4000 дайверів одночасно працюють у водоймі, і більшість з них не мають офіційного працевлаштування. До фарватеру ріки чоловіки дістаються на вузьких каное на яких перевозяться відра для збору піску. Потім вони пірнають під воду на глибину в 7 метрів аби зачерпнути з дна вологий пісок. За допомогою жердин вони потім піднімаються назад на поверхню.
"Кожен з шахтарів-дайверів протягом зміни робить до 100 занурень під воду на день. Зміна триває 3 години і за цей час вручну кожен шахтар видобуває 1,7 тони піску. Це великий результат, враховуючи, що місткість відра складає 15 кг піску", - каже науковець.
Через складну роботу шахтарі мають атлетичну зовнішність, їх можна вважати еталоном краси чоловічого тіла. Але, така праця надто ризикована та шкідлива для здоров’я. Шахтарі-дайвери страждають від кровотечі з вух, носу, очей через роботи на глибині під водою. Особливо небезпечними є пірнання під час відливу, бо за статистикою саме в цей час трапляється найбільше нещасних випадків.
Часто шахтарі гинуть через втоплення, проковтування піску, що потрапляє, зокрема і до вух, потрапляння під корпус каное під час виринання в невірному місці. Також небезпеку являють отруйні змії та скати.
Як повідомляв портал