У понеділок, 19 серпня, віруючі українці відзначать православне свято – Яблучний Спас, або Преображення Господнє. Які існують традиції в цей день і історія свята – читайте в нашій статті.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯблучний Спас 2019: історія свята
Як свідчать церковні передання, в один прекрасний день Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він раптово змінився.
Читай Знай.uа в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
В той момент неймовірною білизною засяяло його одяг, і обличчя його засяяло. І саме звідси з'явилося ще одне свято – Преображення Господнє. Він завжди нагадує віруючим про духовне очищення й удосконалення. Крім того, у світлого свята є і інша назва – Спас на горі.
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
Яблучний Спас 2019: традиції свята
Традиційно, з настанням Яблучного Спаса закінчується літо і приходить пора осені. Варто відзначити, що після цього свята дійсно стає прохолодно.
У цей день прийнято святити в церкві яблука, а після обряду обов'язково слід віднести кілька штук на могили своїх родичів.
Уточнюється, що варто святити в храмі плоди та фрукти нового врожаю, мед, хлібні колоски. Такі колосся і насіння зберігають до наступної сівби. При цьому на Яблучний Спас готують пісні страви, в яких основним інгредієнтом є яблука.
Крім того, до свята відбувався "обряд засівання полів": на прохання господарів священик кропив зорану землю святою водою. Цей обряд означав початок засіву.