День рятувальника України

В Україні цей день відзначають щороку 17 вересня. Це професійне свято для всіх, хто працює в Міністерстві надзвичайних ситуацій. Його встановили Указом президента України у 2008 році. Також в цей день проходить святкування Ікони Божої Матері, яку називають «Неопалима Купина». Вона – покровителька пожежників і рятувальників, а також допомагає всім, хто потрапив у біду.

День Конституції і Громадянства в США

В Америці цей день відзначають з 2001 року, таке рішення прийняв Джордж Буш. З 17 по 23 вересня також проходить Тиждень Конституції. Це свято створене для всіх громадян США, які народилися в цій країні, так і для тих, хто прийняв громадянство. Але це не державний вихідний. 17 вересня 1787 році в Сполучених Штатах прийняли першу в світі Конституцію, вона чітко визначає права і свободи громадянина країни. До цього жили за Статтями конфедерації.

Кожен рік до цього свята розробляють рекомендації, методички і мандати для школярів і студентів, відзначають натхненними промовами. А в Тиждень Конституції на уроках розповідають про історію її створення. Забезпечені громадяни вносять пожертвування в благодійні фонди.

Православні свята:

  • Знайдення мощей святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського.
  • Собор Воронезьких святих.
  • Ікони Неопалима Купина.

Неопалима Купина

У цей день відзначається свято ікони Божої Матері, іменованої «Неопалима Купина». Вона вважається охоронницею від блискавки та пожежі, її навіть носили навколо будинку, якщо він горів. Предки знали багато різних повір'їв, які пов'язані з пожежею. Якщо ж пожежу викликала блискавка, то її треба гасити молоком чорної корови, пивом чи квасом. А якщо в палаючий будинок кинути білого голуба, то відразу полум'я згасне. Але від грозової пожежі рятували тільки кішка або собака, які живуть в будинку.

Популярні новини зараз

Головні події понеділка, 14 жовтня: тисячі українців на Майдані, падіння рейтингу Зеленського та заява Кремля

″Слуги народу″ здивували заявою про формулу Штайнмаєра: ″Реалізована не буде″

Зеленський вийшов на пробіжку в парк з iPhone останньої моделі: "Мабуть, єдиний президент у світі..."

Путін пригрозив світу цинічною заявою: "Ми повернулися"

Показати ще

Народні прикмети на 17 вересня

Іменини в цей день

Олександр, Василь, Григорій, Олена, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Павло, Петро, Степан, Федір, Юліан

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, яких сюрпризів слід чекати від першого місяця осені. Поганих несподіванок бути не повинно і можна спокійно виходити на прогулянки та пікніки. Не літо, але дуже комфортно.

Також Знай.ua писав, що з початку року українська національна валюта зміцнилася. Ця тенденція триває і досі. Але зараз багато чого може змінитися. Що вплине на курс долара впродовж осені? 

Нагадаємо, осінь повністю збирається змінити життя деяких людей, але це відноситься не до всіх знаків Зодіаку. Кому зірки напророкували найбільш щасливі і вдалі дні, розповів відомий астролог Влад Росс.