Підроблені "п'ятисотки" буквально заполонили Україну. У Національному банку попередили українців, що в серпні-вересні в обігу появилося багато фальшивих 500-гривневих купюр 2006 року випуску.

У зв’язку з цим НБУ розмістили на Youtube відео, де детально роз'яснюється, як відрізнити справжні банкноти від підробних.

Фальшивки ці небезпечні тим, що в них підроблені елементи захисту, які перевіряються касирами за допомогою ультрафіолетових детекторів. Про це попереджає Національний банк.

В НБУ розповіли, як відрізнити справжню купюру від підробки

Головний спеціаліст департаменту грошового обігу Нацбанку Віталій Ковтонюк повідомляє, що підроблені купюри надходили в першу чергу в каси торговельних мереж і АЗС в Київській, Львівській, Харківській, Одеській та Черкаській областях.

Популярні новини зараз

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Хитрий українець вигадав, як приховати номерний знак від камер автофіксації

Овдовіла українська блогерка Софія Стужук отримала сповна на 9 травня: "Не бути вам матір'ю"

"Пацанка" після Школи леді хотіла стати чоловіком: "Була істерика"

Показати ще

В той же час Віталій Ковтонюк заспокоїв українців, оскільки справжні банкноти мають доситатньо елементів захисту, "які дозволяють перевірити їх справжність без застосування спеціального обладнання".

Особливих складнощів в ідентифікації підробних "п'ятисоток" немає. Відрізнити ці кустарні підробки від справжніх грошей можна навіть на дотик, оскільки вони склеєні з двох листів.

До того ж фальшивки вирізняються менш чіткими зображеннями. Їх виготовляють за допомогою струминного друку з імітацією ультрафіолетового захисту. Якщо поглянути на банкноти під кутом – несправжню купюру одразу буде видно.

Нагадаємо, раніше долар готує гривні космічні перевантаження, українцям радять потрошити матраци

Як повідомляв портал "Знай.ua", Гонтарева прокоментувала чутки про потребу у політичному притулку

Також "Знай.ua" писав, що у держбюджеті на 2020 рік планують збільшити витрати на президента