Для православних християн цей день відзначений у календарі днем пам'яті Луки Каппадокійського, він був Глубокореченським ігуменом. У зв'язку зі схожістю імені преподобного і назви овоча, багато страв готували з цибулі, яку зібрали ще 17 вересня. Її ж і продавали. Тому свято також називали «Луковницею», «Лукою» і «Созонтом».

Святий Лука народився в Каппадокії і був ігуменом Спасової обителі, яку народ називав «Глибокими річками». У монастирі всі були аскетами, жили в постійному пості на межі голодування. А кожен день поширювали Боже Слово серед людей. І серед цих людей, Лука був самим набожним і справедливим.

Чого не можна робити 20 вересня

У день Луки не можна свататися, сильно страшного нічого не станеться, але швидше за все, вам відмовлять. Мати не повинна купувати доньці ляльку, її не можна навіть шити. Вважається, що дівчинка може зрости безплідною. Не варто розповідати про свій гарний настрій і хвалитися здоров'ям. Все це ви можете незабаром втратити. Також 20 вересня не можна називати по імені небіжчиків і не варто позичати людям продукти або гроші. Це все призведе до біди.

Популярні новини зараз

Туалетний папір чи біде: звички західної цивілізації, які шкодять здоров'ю

Пенсіонери та студенти потраплять під масову перевірку: як це вплине на виплати

Соціальні виплати "відв'яжуть" від прожиткового мінімуму: що буде з пенсією

Білецький дав Зеленському 10 днів: які вимоги висунув президенту лідер націоналістів

Показати ще

Народні прикмети на 20 вересня

Приказки і прикмети

  • Якщо на Луку молочні хмари, то скоро похолодає.
  • Мала кількість лушпиння на цибулі віщує морозну зиму.
  • Якщо ви з'їли хоча б одну цибулину до цього дня з нового врожаю, то може зникнути одразу весь урожай.
  • Люди, які народили в цей день, всього доб'ються, але вже в зрілому віці. Вони стають хорошими лікарями, а їх камені-талісмани – бурштин і геліотроп.

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, яких сюрпризів слід чекати від першого місяця осені. Поганих несподіванок бути не повинно і можна спокійно виходити на прогулянки та пікніки. Не літо, але дуже комфортно.

Також Знай.ua писав, що з початку року українська національна валюта зміцнилася. Ця тенденція триває і досі. Але зараз багато чого може змінитися. Що вплине на курс долара впродовж осені? 

Нагадаємо, осінь повністю збирається змінити життя деяких людей, але це відноситься не до всіх знаків Зодіаку. Кому зірки напророкували найбільш щасливі і вдалі дні, розповів відомий астролог Влад Росс.