Національний банк України опублікував офіційний курс іноземних валют на п'ятницю, 27 вересня. Курс долара у порівнянні з показниками у четвер, 26 вересня, підвищився в ціні і тепер становить 24,18 гривні. Однак гривня все одно тримає міцні позиції.

Курс гривні залежить, зокрема, від ситуації на ринку, що зараз сприятлива, заявив керівник проектів і програм Департаменту відкритих ринків Національного банку Эмал Бахтари.

"Зараз на ринку спостерігається сприятлива ситуація. Імпортні товари, зокрема нафту і газ, які купує Україна, подешевшали. А для експорту, який ми продаємо, це дуже хороші умови. У цьому році рекордний урожай. Також у металургів дуже хороші обсяги валютної виручки", - сказав чиновник.

курс валют
курс валют

За його словами, також не варто забувати про ІТ-галузі, яка щороку зростає. Українці частіше приймають замовлення від іноземців. Це сприяє тому, що на ринку стає більше валюти. Потім вступають в дію закони ринку і гривня зміцнюється.

Популярні новини зараз

"Майбутній асталавіста, бейбі" : у мережі показали позашлюбного 24-річного сина Арнольда Шварценеггера

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Також зазначено, що новий фактор, який підтримує курс в цьому році, - це значні обсяги придбання нерезидентами гривневих державних цінних паперів. З початку року обсяг вкладень зріс в 15 разів і зараз тримається на рівні близько 97 млрд грн.

Гривня
Гривня

"Фіксований курс - як цукерка, ціна якої насправді дуже висока. Він призводить до втрат, криз і створює ілюзію стабільності. Здорова ситуація - мати плаваючий курс, який адекватно реагує на події на ринку", - додали в Нацбанку.

Нагадаємо, що восени в Україні продовжать заміну паперових грошей на монети. При цьому 5 гривень замінять вже в цьому році, у 2020 році прийде черга 10 гривень.

Як повідомляв портал Знай.uа, юрист Семен Ханін відкрив українцям очі на те, що накоїла Гонтарєва: "Народ не забуде ніколи".

Також портал Знай.ua писав, що у жовтні для українців готують відразу два грошових нововведення.