Українці, які мешкають в багатоквартирних будинках, зможуть за власною ініціативою відключатися від централізованих систем опалення та гарячої води. Наказ Мінрегіонбуду вступив в силу з 17 вересня 2019 року.

опалення взимку
опалення взимку

Замість цього мешканці зможуть встановлювати систему індивідуального теплопостачання. Однак при цьому дозвіл на подібні міри буде видаватися лише в разі, якщо не менше 50% квартир і інших нежитлових приміщень цього будинку вже відключені від централізованої системи.

Крім того, відключитися можна буде тільки в неопалювальний сезон, тобто до 1 жовтня. Рішення про відключення повинен приймати орган місцевого самоврядування. І для цього власникові потрібно подати заяву.

"Сьогодні перейти на індивідуальне опалення можна виключно всім будинком. Щоправда мешканцям тих багатоповерхівок, де на 1 травня половина вже відрізалася від централізованого теплопостачання, дозволяється поквартирно переходити на індивідуальне опалення. Щоправда примушувати людей робити це заборонено", - каже енергетичний експерт Марія Яковлєва.

У будинку, де половина квартир підключена до індивідуального, а половина до центрального опалення, останні сплачують значно більші рахунки. Адже всі теплові втрати розподіляють виключно між собою.

Популярні новини зараз

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Колишня Остапчука Олена Войченко показала, як живе з дітьми зараз: таке свято у них щодня?

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Показати ще

За словами експертів, щоб перейти на автономне опалення, будинок має звернутися в електро- чи газопостачальну компанію за технічними умовами. Таким чином можна вияснити, наскільки умови будинку відповідають навантаженню на мережі, аби запобігти аваріям і пожежам, поломкам домашніх електроприладів. Якщо потужностей достатньо, то відключення від центрального постачання планують до 1 жовтня. Протягом цього часу мешканці мають встановити індивідуальне опалення, а теплопостачальна компанія демонтувати свої мережі.

опалення
опалення

А на офіційних інтернет-сторінках органів самоврядування повинен бути перелік будинків, в яких не менше половини квартир вже відключилися від системи опалення.
Нагадаємо, зуб на зуб не потрапляє: коли в Києві включать опалення.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Україні під загрозою зриву опалювальний сезон. Таку заяву зробили в "Нафтогаз" і Регіональної газової компанії.