В Україні з 1 жовтня 2019 року дрібні монети номіналом в 1, 2 і 5 копійок більше не будуть платіжним засобом. Про це повідомляє Національний банк України, передає Хвиля.

Понеділок, 30 вересня, стане останнім днем, коли дрібними монетами можна буде розрахуватися в торгових точках. Після їх більше не будуть приймати під час розрахунків за послуги та товари.

Проте громадяни без праці зможуть безкоштовно поміняти ці монети на банкноти і монети інших номіналів на протязі наступних 3 років, як в банках, так і в НБУ.

Наголошується, що рішення про те, щоб вилучити монети номіналом 1, 2 і 5 копійок з обороту взяли з-за економічної доцільності, адже саме вони практично не грають істотної ролі в розрахунках населення за товари та послуги.

Популярні новини зараз

У Раді засікли депутатів за цікавим заняттям: на що "проміняли" Разумкова

"Залізні птахи" та президентство Зеленського: легендарна Ванга знала все, що ще втілилося в життя

Заворотнюк звернула з фатального шляху Фріске: "Моя прекрасна няня" зважилася на важке рішення

Головне за ніч: останній термін від Зеленського, ціна розмитнення євроблях, пропагандист Путіна у Києві та "чорні субсидії"

Показати ще

Також стало відомо, що вартість виготовлення монет номіналом 1, 2 і 5 копійок значно перевищує їх номінальну вартість. Завдяки даному кроці країні вдасться економити понад 90 млн гривень на рік.

Крім того, банки скоротять витрати на інкасацію та інфраструктуру дрібних монет.

Нагадаємо, експерти розповіли про вплив нової 1000 купюри на курс долара.

Як повідомляв Знай. ua, що підготував жовтень для українців.

Також Знай. ua писав, що українські гроші скоро вийдуть з обігу.